אפקט הקורונה: IAG רוכשת את אייר אירופה תמורת 500 מיליון אירו בלבד

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עפ"י התוכנית המקורית מנובמבר 2019 התשלום אמור היה להיות כפול, אך נוכח המצב בענף התעופה ולאחר שאייר אירופה גם קיבלה סיוע מקרן ממשלתית, התשלום יבוצע רק בשנת 2026
אייר אירופה
אייר אירופה. צילום: 123rf

אתר החדשות הספרדי El Confidencial חשף אתמול, כי איבריה וקבוצת התעופה הבינלאומית (IAG), חברת האם של איבריה ובריטיש איירווייס, רוכשת את אייר אירופה תמורת 500 מיליון, שישולמו לבעלי הבית של אייר אירופה רק בשנת 2026.
הדירקטוריונים של איבריה, IAG ואייר אירופה אישרו את תנאי הרכישה החדשים והמעודכנים, וההסכם זקוק עדיין לאישור הממשלה. כפי שפרסמנו בחודש נובמבר 2019, ההסכם המקורי, שהיה אמור להיכנס לתוקף השנה, הסתכם במיליארד אירו, אך מגפת הקורונה גרמה לדחיית התוכנית.
ההסכם המחודש הושג ביום חמישי האחרון, לאחר משא ומתן, שהוביל באופן אישי לואיס גייגו, מנכ”ל IAG ולשעבר מנכ”ל איבריה, לבין חוויאר הידאלגו, מנכ”ל גלובליה, חברת האחזקות בעלת אייר אירופה.
גייגו וחוויאר הידאלגו, בנו של מייסד קבוצת גלובליה, דנו מחדש בתנאי ההסכם שהושג ב-3 בנובמבר 2019, כדי להתאים אותו למצב הנוכחי של ענף התעופה, המושפע מאוד ממגפת הקורונה, שהובילה לקריסה של כמעט 90% מהתעבורה האווירית ברחבי העולם.
ההסכם המחודש של 500 מיליון עבור אייר אירופה לוקח בחשבון גם ש’גלובליה’, חברת האם של אייר אירופה קיבלה סיוע מקרן התמיכה הממשלתית של ספרד, SEPI, בסך 475 מיליון אירו. קבוצת התעופה הספרדית-בריטית הציעה לשלם 500 מיליון אירו במניות של IAG, ולבסוף הצדדים הסכימו לשלם את הסכום במזומן, אך רק בשנת 2026.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה