דובאי: עדיין אין אישור לביקור של ישראלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בכיר בבירת האמירויות: "לא נעצור את מי שיבקש לבוא לאקספו 2020, טרם התקבלה החלטה רשמית בנדון". לעומתו, גורם רשמי באמירויות: "אין דרך ברורה להתיר כניסתם של תיירים מישראל"

 

עשרה חודשים לפני פתיחתה של תערוכת אקספו העולמית בדובאי אין יודעים במשרד החוץ בירושלים האם יתאפשר לתיירים ישראלים להיכנס לאיחוד האמירויות עם הדרכון הישראלי. מנכ”ל משרד החוץ, יובל רותם, שב בחודש שעבר מדובאי שם חתם על ההסכם שיאפשר את השתתפות ישראל בתערוכה, שתיפתח באוקטובר 2020.

דוברות משרד החוץ אישרה לפספורטניוז כי גם לאחר ביקור המנכ”ל בדובאי והחתימה על ההסכם להשתתפות ישראל  אין אישור רשמי שיתיר ביקור של תיירים שיבקשו להיכנס לאיחוד האמירויות (UAE) באמצעות דרכונם הישראלי. עם זאת, ישראלים שיהיו מעורבים בתצוגה בביתן הישראלי יוכלו לעשות כן.

בישראל מקווים שהאירוע יפתח את הדלת לביקורים עתידיים של אזרחי ישראל במדינת המפרץ. מכל מקום, ישראלים עם דרכון זר יורשו להיכנס לאיחוד האמירויות והם יגיעו דרך מדינה שלישית.

אתר האינטרנט מדיה-און-ליין, המתמחה בידיעות על המזרח התיכון, ציטט בתחילת חודש נובמבר 2019 פקיד בכיר באיחוד האמירויות שאישר כי בכוונת השלטון לאשר כניסתם של בעלי דרכון ישראלי לתערוכה העולמית. “זה אירוע בינלאומי ואנחנו לא נעצור את מי שיבקש לבוא לאקספו 2020”, אמר הבכיר שביקש לשמור על אנונימיות.

 

צילום: 123rf

 

כתב של האתר שוחח עם הגורם הבכיר במשרד החוץ בבירה אבו-דאבי, בירתן של שבע האמירויות של האיחוד, שאמר לו כי כבר התקבלה ההחלטה לאפשר לתיירים המחזיקים בדרכונים ישראלים להיכנס למדינה בשנה הבאה. דבריו של הבכיר מאשרים ידיעות שפורסמו בנובמבר 2019 בכלי תקשורת רבים בארץ ובעולם. עם זאת, לדברי הבכיר: “טרם התקבלה החלטה רשמית בנושא זה”.

ואכן, האתר i24NEWS פרסם במקביל ידיעה על פי דבריו של מקור רשמי באמירויות ולפיה כל המשלחות ל-Expo 2020 יקבלו היתר כניסה על פי אמנה רלבנטית וההנחיות הספציפיות שלה בסוגיית ייצוג מדינות. אולם לדבריו “נכון לעכשיו אין דרך ברורה להתיר כניסתם של תיירים מישראל לאיחוד האמירויות, מכיוון שלשתי המדינות אין ערכת יחסים דיפלומטית”.

הידיעות הללו באו במקביל להצגת הביתן הישראלי לפני כחודשיים בידי אלעזר כהן, הממונה על הביתן בתערוכה בדובאי, שבה יטלו חלק למעלה מ-190 מדינות. אקספו 2020 תהיה פתוחה במשך ששה חודשים, החל מאוקטובר 2020. הביתן הישראלי יתמקד בתחומי הרפואה, המים וההשקיה והמידע. הממשלה אישרה בחודש אפריל את ההשתתפות בתערוכה. בדובאי צופים ל-25 מיליון מבקרים.

ראוי להזכיר כי כבר בחודש מרץ 2019 קרא השר לענייני חוץ של האמירויות, אנואר גרגאש, למדינות ערב לחשב מחדש את ההחלטה להחרים את ישראל. “לפני הרבה שנים רבות התקבלה ההחלטה הערבית שלא לקיים קשר עם ישראל. זו הייתה החלטה מאוד מאוד לא נכונה, במבט לאחור”, אמר בראיון.

במקביל, מתנהל זה זמן מסע שקורא להחרים את התערוכה בשל ההשתתפות הישראלית. קמפיין החרם (BCP) קורא למדינות המשתתפות להחרים את האירוע “במחאה על הנורמליזציה של דובאי עם הכיבוש הצבאי של ישראל בפלשתין”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה