ארגון הבריאות העולמי: אירופה היא המוקד החדש של המגפה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
"באירופה מדי יום מקרים רבים יותר מאשר היו בסין בשיא המגפה", מציין מנכ"ל הארגון. החשש של האיחוד האירופי מתחיל להתממש – מדינות סוגרות גבולות ומגבילות את התנועה החופשית ביניהן
האיחוד האירופי. צילום: 123rf
האיחוד האירופי. צילום: 123rf

 

עפ”י ארגון הבריאות העולמי (WHO), מספר מקרי המוות של מגפת נגיף הקורונה עלה על 5,000 ברחבי העולם, ואירופה היא כעת מוקד המגפה העולמית.

נכון ליום שישי מדינות אירופה המובילות עם יותר מ -1,000 נדבקים הן:

איטליה: 17,660

ספרד: 4,334

גרמניה: 3,675

צרפת: 3,661

שווייץ: 1,139

מנכ”ל ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גברייסוס, אמר בתדריך היומי של יום שישי, כי מניין ההרוגים עבר את “ציון הדרך הטרגי”. במסיבת העיתונאים הווירטואלית, הוא ציין כי אירופה הפכה למוקד ההתפרצות וביבשת יש יותר נדבקים ומקרי מוות מאשר בשאר העולם יחד, חוץ מסין.

“מדווחים באירופה מדי יום על מקרים רבים יותר מאשר דווחו בסין בשיא המגפה”, הוא הדגיש, הזהיר את ממשלות העולם, כי יש צורך ברצף אמצעים כדי להתמודד עם הקורונה, וכל מדינה שחושבת, שהיא לא תיפול קורבן להתפרצות גדולה, “עושה טעות קטלנית”.

ואכן, מגפת הקורונה באירופה גורמת להתפתחות משמעותית, ממנה חשש האיחוד האירופי – סגירת גבולות והגבלת תנועה בין המדינות, שהיו הבסיס ל’אמנת שנגן’ של 26 מדינות האיחוד. 

אוסטריה הייתה המדינה הראשונה, שסגרה את הגבול עם איטליה, ולקראת סוף השבוע החליטה לסגור גם את מעברי הגבול עם שווייץ וליכטנשטיין, ומיום שני תאסור טיסות לצרפת, ספרד ושווייץ, בנוסף לאיסורי טיסה לאיטליה, סין, איראן ודרום קוריאה.

באוסטריה אותרו עד יום חמישי 432 נדבקים ומקרה אחד של מוות. גם גבולה הצפוני עם צ’כיה נסגר מעשית עקב המגבלות הצ’כיות, ואילו על הגבול הצפוני שלה עם גרמניה לא הוטלו מגבלות.

צ’כיה, הגובלת באוסטריה, הטילה איסור על כניסת מבקרים זרים למדינה החל מיום שני, וגם אזרחי צ’כיה, שיצאו לחו”ל, יצטרכו להצדיק את נחיצות נסיעתם.

ממשלת צ’כיה הכריזה על מצב חירום של 30 יום, אוסרת על קיום אירועים של יותר משלושים איש  והורתה על סגירת מרכזי ספורט, שירותי ספא ומוזיאונים. כמו כן הממשלה הורתה למסעדות ופאבים להיסגר לכל המאוחר בשעה 20:00 בערב.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה