ארה״ב מתריעה את חברות התעופה מפני מעבר במרחב האווירי של איראן

בשל המתיחות הקשה בין שתי המדינות לאחר ביטול הסכם הגרעין עם איראן והטלת הסנקציות על הרפובליקה האיסלאמית מעדכנת ומחדדת ארה״ב אזהרת טיסה לחברות התעופה מעל המרחב האווירי של איראן ועירק

צילום shutter stock

ארצות הברית פרסמה אזהרה חדשה לחברות התעופה, לנקוט בזהירות יתרה בעת מעבר בטיסות במרחב האווירי של איראן.
ההנחיות המעודכנות של מינהל התעופה הפדרלית שפורסמו ביום ראשון מגיעות גם בשל המתחים הגואים בין איראן לארצות הברית לאחר שהנשיא דונלד טראמפ החליט לבטל את הסכם הגרעין עם איראן בחודש מאי, והטיל סנקציות כלכליות קשות על איראן בחודש שעבר, מה שגרר לחילופי דברים והתבטאויות קשות בין שתי המדינות.
סוכנות התעופה, המספקת מידע בטיחותי על המרחב האווירי לחברות תעופה, מסרה יש לקחת בחשבון את היחסים המידרדרים בין ארה"ב לאיראן בעת ​​תכנון טיסות במרחב האווירי של איראן.

גם עבור עיראק, מחלקת המדינה של ארה"ב מייעצת לאזרחיה שלא להגיע למדינה עקב הטרור והלחימה במדינה, ההנחיות האחרונות לחברות תעופה על עיראק, אוסרות על חברות תעופה אמריקאיות ברוב המקרים לטוס בגובה של פחות מ -26,000 רגל בשל פוטנציאל הלחימה.
עוד נמסר בהודעה, כי יש לשקול היטב מעבר במרחב האווירי של טהרן, בשל החשש מפני נחיתה בלתי מתוכננת – מכל סיבה לא צפויה כמו: ירידת לחץ בטיסה, אש, מצב חירום רפואי של אחד הנוסעים, או תקלה במנוע, מצבים העלולים לגרום לנחיתה לא מתוכננת בטהראן, או בכל בשדה תעופה אחר באיראן, גם בשל גודלו הרב של המרחב האווירי באיזור.

מחלקת המדינה האמריקאית גם מייעצת לאזרחי ארה״ב שלא לטוס כלל לאיראן בשל הסיכון למעצר שרירותי של אזרחים אמריקאים.