אשת טורס תשלם כ-750 אלף שקל לרכישת הזכויות בחוזה עם שב”ס

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במסגרת פירוק חברת קל נופש, הנאמנת עו"ד בומגרטן מכרה את הפעילות הזו, כאשר גם השטיח המעופף הגישה בקשה, אך לבסוף החברה של אפרים קרמר היא זו שזכתה בפעילות
סוכני נסיעות נערכים להגיש תביעת ענק נגד חברות תעופה
צילום: 123rf

אשת טורס רכשה באמצעות בית המשפט את הזכויות בחוזה עם השב”ס שהיו לחברת קל שירותי נופש. זאת במסגרת הליך הפירוק של קל, הוצעו פעילויות ונכסי החברה למכירה, אך בסופו של דבר התקבלה הצעה רק לרכישת המכרז עם השב”ס.
החברה היחידה שהגישה תחילה הצעה הייתה השטיח המעופף. אך אשת טורס הגישה בקשה לבית המשפט וביקשה להוציא צו ארעי האוסר לבצע הליך מכירה בטענה שהיא זכאית להיות מוכרזת כ”זוכה חלופי” במכרז השב”ס.
אך הנאמנת עו”ד אלונה בומגרטן, התנגדה לבקשת אשת טורס ובאה במגעים עם אשת טורס והשטיח המעופף, במטרה למקסם את התועלת לנושים, הן מבחינת גובה התמורה והן מבחינת ודאות ההצעה. בסופו של דבר לאחר המגעים אשת טורס שהציעה תחילה סך של כ-500 אלף שקל, שיפרה את ההצעה לסך של 750 אלף שקל בצירוף מע”מ. הכסף נכנס לקופת הפירוק של קל נופש ויעזור לשלם את חובותיה.

לפי ההצעה שעליה דווח במסגרת הדיון בבית המשפט המחוזי בת”א, סך של 600 אלף שקל ישולם בתוך 10 ימים ממועד מתן אישור בית המשפט להצעה, במקרה בו תוארך ההתקשרות עם שב”ס גם לשנת 2021, סך נוסף של 150 אלף שקל ישולם עד ליום 31.12.2021.

עו”ד בומגרטן ציינה בבת המשפט כי: “אמנם הצעת השטיח המעופף הייתה בשווי מצרפי פוטנציאלי של כ-950 אלף שקל, אך בפועל סכום ההצעה התבסס על מכירות בפועל שייעשו החל ממועד המחאת החוזה ועד לסוף שנת 2022 מכוח החוזה עם שב”ס וכן על הארכות החוזה לשנים 2021, 2022.

מאחר שמשבר הקורונה עודנו בעיצומו ולא ברור כיצד יתפתח בעתיד וכיצד ישליך על היקף המכירות הצפוי במהלך שנת 2020, לא ניתן לחזות איזה סכום עתיד היה להיכנס לקופת החברה ככל והייתה מאושרת הצעת השטיח המעופף”.

היקף המכירות השנתי של המכרז מוערך בכ-40 מיליון שקל לשנה. לקל הייתה התקשרות עם שירות בתי הסוהר לתקופה של 8 שנים, מ-2018 עד 2026, כאשר שירות בתי הסוהר הודיע על ביטול ההתקשרות

עו”ד בומגרטן הסבירה לבית המשפט כי בחרה בהצעת אשת טורס כי: “בנסיבות אלו ומאחר שישנה חשיבות מרכזית לוודאות שבהזרמת הכספים לקופת החברה וכן לתזרים התקבולים, קיים יתרון משמעותי בהצעת אשת טורס על פני הצעת השטיח המעופף. מנסיבות אלו, החליטה הנאמנת הזמנית כי יש מקום לאשר את הצעת אשת טורס”.

כמו כן שירות בתי הסוהר במסגרת זו הבטיח כי ישלם לחברה את החוב בסך של כ-400 אלף שקל.

עו”ד בומגרטן הודיעה לאייל קשדן, מנכ”ל השטיח המעופף על הצעת אשת טורס והנימוקים שלה לתמיכה בה מבחינת הודאות הכספית, והשטיח המעופף הודיעה, כי היא אינה עומדת על הצעתה.
כזכור, קל נופש הגישה בקשה להקפאת הליכים בתחילת חודש יוני בגלל היקף חובות בסך של 3,691,212 מיליון שקל זאת בשל נגיף הקורונה. מתוך זה סך של 2.1 מיליון שקל הן חובות לרשתות פתאל וישרוטל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.