אתיופיאן טוענת: הטייסים עברו הכשרה על מטוס ה-MAX כפי שנדרש

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת התעופה מפרסמת הבהרה בתגובה לפרסומים בכלי תקשורת, כי טייסיה לא עברו הדרכה ראויה לפני שהחלו להטיס את דגם המטוס החדש שהתרסק לפני כשבוע וחצי. אתיופיאן: "פרסומים שגויים ומטעים"

 

חברת אתיופיאן איירליינס אשר מטוס הבואניג  737-8 MAX שלה, התרסק החודש דוחה פרסומים כי טייסיה לא עברו הדרכה מיוחדת הכוללת שימוש בסימולטור לפני שהחלו להטיס דגם מטוס זה.

החברה פרסמה אתמול (חמישי) הבהרה בעקבות פרסומים שונים כי טייסי המטוס שהתרסק לא התאמנו על סימולטור של דגם המטוס החדש שאמור להמחיש לטייסים את ההבדלים בין מטוס בואינג 737 לעומת ה-MAX החדש שנכנס לשירות החברה לפני כ-4 חודשים.

בהודעת החברה היא מציינת כי שני טייסי המטוס שהתרסק, עברו הדרכה מיוחדת על המטוס החדש לפי ההמלצות של ה-FAA (רשות שדות התעופה האמריקאית), ושל חברת בואינג. החברה מציינת גם כי בכל מקרה הסימולטור של מטוס הבואינג 737 MAX אינו נועד לדמות את מערכות התמרון האוטומטיות החדשות שעל פי החשד הן אלו שגרמו להתרסקות טיסת החברה וזאת של חברת ליון אייר בשנה שעברה.

"חברת אתיופיאן איירליינס קוראת לכל הנוגעים בדבר להימנע מלהעלות הצהרות לא נכונות וחסרות אחריות במהלך תקופת החקירה", מסכם דובר החברה וקורא להמתין בסבלנות לתוצאות הסופיות של החקירה.

כזכור, בשבוע שעבר הוחלט לקרקע את כל 371 מטוסי הבואינג 737 MAX, ונשיא חברת בואינג מסר על המהלך הדרמטי: "אנחנו תומכים בצעד הזה מתוך עודף זהירות. הבטיחות היא ערך מרכזי של בואינג מאז שאנחנו מייצרים מטוסים, וימשיך להיות כזה. אין עדיפות גדולה מזו לחברה שלנו ולתעשיית התעופה בכללותה. אנחנו עושים הכל כדי להבין את הסיבה לתאונות בשיתוף עם החוקרים בדאגה להבטיח שזה לא יקרה שוב".

 

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.