אתרי שייט בגליל: “כמו החופים, תנו גם לנו לפתוח”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
היום, בעקבות פתיחתם של חופי הרחצה ברחבי הארץ, פנתה עמותת "ארץ הגליל" לשרי הפנים והבריאות בבקשה לאפשר גם לאתרי השייט בגליל לפתוח. מנכ"לית העמותה: "אתרי השייט במצוקה כלכלית קשה עקב הסגר"
אתרי שייט בגליל:
פעילויות מים בכנרת. צילום אשלי פירסון

עמותת “ארץ הגליל” קוראת לשרי הפנים והבריאות לאשר לאלתר פתיחתם של אתרי שייט בהמשך לפתיחתם של החופים היום (רביעי). לדברי דורית אלמליח, מנכ”לית העמותה, “אתרי השייט נמצאים במצוקה כלכלית עקב הסגר. אנחנו מבקשים ממשרדי הפנים והבריאות, לדון שוב באישור פתיחת אתרי השייט כבר השבוע, זאת בהמשך לאישור שניתן לפתיחת החופים היום, ה-20 במאי”. עוד אומרת אלמליח, “אתרי השייט בגליל היו אמורים להיפתח ב-1 באפריל, ועקב המצב לא נפתחו, מצב שגרם להפסדים כבדים, כולל השקעות שנעשו ברכישת כלי שייט חדשים, הכשרת עובדים, שיקום תשתיות ועוד. מאחר ואנו נמצאים בימים של שרב כבד וטמפרטורות גבוהות, והשבוע גם חוגגים את חג איד אל פיטר במגזר המוסלמי, קיימת דרישה גבוהה לשייט בנחלים השוצפים ואתרי השייט מוכנים לפתיחה על פי תקן ‘התו הסגול’. לאחר שמשרדי הפנים אישרו פתיחת שמורות הטבע, חניונים, והיום גם חופי הרחצה בכל הארץ, בהם כבר אושר ממילא ספורט ימי, אנו מבקשים כי משרדי הפנים והבריאות ישקלו בדחיפות אישורי פתיחה מיידים לאתרי השייט הנמצאים במצוקה כלכלית אמיתית”.

ירון ולירז מרק, הבעלים של אתר השייט “אינדי פארק” ביסוד המעלה מוסיף, “השנה בורכנו במשקעים רבים שהעלו את מפלס נהר הירדן שאף עלה על גדותיו במפגש התעלות. לאורך כל החורף ביצענו עבודות היערכות לקראת הפתיחה, השקענו מעל מיליון שקלים, בין היתר בעבודות שדרוג האתר בהתאם לקו המים החדש, רכשנו 300 סאפים חדשים ועוד, אך הכל נעצר בבת אחת. אנו כבר נמצאים בהתמודדות כלכלית לא פשוטה ונראה, כי ההפסדים החריגים יגרמו לנזק עצום לאתר. אנו קוראים לממשלת ישראל להתחשב בעסקי התיירות ובציבור עצמו ולאשר בדחיפות פתיחת אתרי השייט טרם יקרסו”.

ולא רק “אינדי פארק”. באחרונה פרסמנו כאן כי 5 חברות שייט פרטיות באגם הלאומי, הכנרת, מדווחות על נזק כספי של 20 מיליון שקל במידי בגלל הקורונה וצפי לנזק מצטבר של 60 מיליון שקל עד סוף השנה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.