את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק? הבעלים החדש של אל על מיישר קו עם הבעלים הקודמים בעניין הטייסים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
דרמה באל על: לרגע היה נדמה שקרבות האוויר קרקע ההיסטוריות בין הטייסים לבין בעלי השליטה באל על הגיעו אל קיצם עם כניסתו של הבעלים החדש, אלי רוזנברג, אלא שבבית הדין לעבודה מתברר ההיפך
איגוד הטייסים
צילום: 123rf

דרמה חדשה מתפתחת בימים אלה בחברת אל על. כשבוע ימים בלבד אחרי שהביעו אופטימיות רבה כי יצליחו להגיע להסכם עבודה הוגן עם בעל השליטה החדש בחברה, אלי רוזנברג, טייסי אל על עלולים להיות כעת מופתעים לרעה נוכח עמדתו של רוזנברג בעניינם.

אל על הגישה אתמול (ראשון) את תגובתה בעניינם של הטייסים לבית הדין לעבודה וזה לאחר שבית הדין ביקש בשבוע שעבר מאל על לפנות לבעל השליטה החדש בחברה על מנת לקבל את עמדתו בנושא. למעשה, בתגובתה אל על טוענת כי רוזנברג הבעלים החדש תומך בעמדת החברה בכל הנוגע להסכם העבודה עם הטייסים. אל על הבהירה כי במידה וטייסי החברה לא ירדו מהתביעה שהגישו לבית הדין, אל על מבקשת לקבל מבית הדין פסק דין מהיר על מנת לאפשר לה להוציא אל הפועל את תכנית ההבראה של החברה, הכוללת גם את ההסכם הקיבוצי שנחתם עם הטייסים.

טייסי אל על טוענים בתביעה שהגישו כאמור לבית הדין כי ההסכם עליו חתמה הסתדרות העובדים עם הבעלים הקודמים של אל על – שלא בשמם וללא הסכמתם – איננו חוקי ועל כן יש לבטלו. אל על טוענת כי ההסכם נחתם כדת וכדין ומבקשת למעשה מבית המשפט לתת תוקף להסכם זה. במילים אחרות, בעל השליטה החדש בחברה מיישר קו עם ההסכם עליו חתמה בעלת השליטה הקודמת של החברה ולא ביקש לחזור בו.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

24 מחשבות על “את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק? הבעלים החדש של אל על מיישר קו עם הבעלים הקודמים בעניין הטייסים”

 1. נוסע מתמיד

  מה רע באל על? כמעט הכל. האוכל סביר והדיילים בסך הכל נחמדים. חוץ מזה זו חברה לא מוצלחת, שבעיניי העובדים והועדים שלה קיימת רק כדי שלהם תהיה פרנסה.

  1. תגיד לי אתה יודע בכלל מה עובר על כל עובד והוועד שעושה מעל ומעבר כל יום נלחם בשביל כל אחד והעובדים שמתים לחזור כבר לעבוד ולתת את כל הנשמה לעבודה זה שאתה נוסע מתמיד לא עושה אותך מבין גדול מה הולך בתוך החברה אתה רואה רק את מה שקורה לגבי הטיסה זאת החברה הבין לאומית של המדינה שמייצגת את הדגל שלך שמופיע כמעט בכל העולם וזה נותן לנו לעובדים ולוועד את כל הגאווה שיכול להיות.

   1. נו באמת… חלאס עם הדגל כבר. שירות גרוע. דיוק מבצעי על הפנים. מחירים לא תחרותיים. חוסר יעילות של העובדים. ועדים לוחמניים. אין לכם זכות קיום. המדינה לא הייתה צריכה להתערב.
    אז תפסיקו לקשקש על גאווה ומתים לחזור לעבוד…

    1. שלום אלי, אנשים שעשויים מאותו חומר ממנו אתה עשוי ניהלו את החברה הזו עד היום ולכן אלעל הידרדרה כלכלית עמוק על התהום בו היא מצוייה היום לצערי.
     תחשוב מעט יותר לפני שאתה מפרסם כאן כל כך הרבה זוהמה. זה לא מוסיף לכבוד שלך.

   2. בשמיים

    אנשים ‏אוהבים להתלונן שלא טוב להם אבל אותם אנשים לא יודעים גם לפרגן. ‏זוכרים רק את הרע.

  2. צארלי one

   נוסע מתמיד על…
   קשה לך לפרגן למי שלא עבדו מספר חודשים .טוס בחברה אחרת .

 2. הטייסים קיבלו בראש
  וימשיכו לקבל בראש
  עד שירדו אל העם
  אין יותר 100 אלף שח בחודש
  רוזמברג מביא טייסים מאמריקה

  1. רופא מומחה

   לאור התגובה, ממליץ לקחת פעמיים ביום (בוקר וערב) את קנאה-מון.

 3. הטייסים צריכים להבין שהם הורידו לעצמם את ההילה שעפפה אותם, הם מעיקים עושים נזק לכלל העובדים והחברה כמו עצם בגרון, הם חושבים שהשמש זורחת להם מ.. די תבינו שנמאסתם לעיני כל, ועם הבעלים החדשים לא יהיה לכם קל תבינו שזה אחרת..זאת שליטה אמריקאית תרתי משמע אין חוכמות אם לא תלכו עם החברה פשוט יחליפו אתכם עם טייסים שמוכנים לעבוד ללא ועד עם ראש בקיר, ויש כאלה אני מכירה אישית.

 4. יש לרוזנברג הרבה עבודה

  תמי דאגה למנות מקורבים בעמדות מפתח לא רק כסמנכלים. מירה פ היא דוגמה מובהקת לכך. עד היום לא הובהר מהם בדיוק כישוריה, מלבד קרבתה.
  דוגמה אחרת היא אמיר ר שנעלם במשך 7 חודשים ואפילו חג שמח לא מאחל לעובדיו.

 5. אני רוצה להגיב ודבריי מופנים ספציפית לאדון בשם – אלי ! אני לא מכיר אותך ולא יודע מה יש לך נגד אלעל. אבל מספיק לקרוא משפט אחד שלך כדי להבין כמה אתה מנותק מן המציאות בכל הנוגע להון האנושי והיקר הקיים באלעל. כמובן שיש מקום לתקן ולהתייעל, שום חברה לא מושלמת. אבל החוצפה שלך לבוא ולהשמיץ ככה את עובדי החברה הכל כך מסורים לעבודתם עם ידע, ניסיון וותק של עשרות שנים, זה מאוד מקומם.
  בצמרת החברה צריך לעשות סדר ועל זה אין מחלוקת.
  אתה מדבר בהכללה וזה לא אחראי.
  כדאי שתחשוב ותפעיל קצת שיקול דעת ואמפטיה כלפי העובדים המסורים לפני שאתה כותב כאן כל כל הרבה שטויות והשמצות מיותרות.

 6. רק מהסתכלות זריזה בדירקטוריון החברה החדש, מדובר בניהול שיוביל את אל-על ליעילות פיננסית. כבר כיום כל עובדי החברה ויתרו על אלפי שקלים בשכר ל 5 שנים הבאות. הטייסים אינם יוצאים מן הכלל. החגיגה באל-על נגמרה!! כמה פעמים צריך להגיד את זה. חשבתי שלטייסים יש קליטה מהירה אבל כנראה שלא.

 7. ישראל ישראלי הדייל

  הנה. עכשיו יתחילו השביתות ועיצומים וכל התרגילים שבני הבליעל הטייסים עשו כדי ללחוץ על תוספות השכר האסטרונומי שלהם. ולי ורוב חברי עובדי החברה שמרוויחים שכר נמוך לא תהיה שוב פרנסה. הלוואי שהבעלים החדש עם ביצים ויפטר את חבורת הזבלים הזאת. שיקח טייסים אמריקאים.

  1. רופא מומחה

   ראשית, להירגע, שב ותוריד דופק.
   שנית, ממליץ לקחת פעמיים ביום (בוקר וערב) את קנאה-מון.

 8. יותר ויותר העולם ‏מאבד את התמונה הגדולה. אנשים מדברים ‏ ‏שטויות. ‏לא מבינים בכלכלה ולא מבינים בהיסטוריה של ‏זכויות עבודה. ‏רוצים לשמח את ‏עצמם בכתיבה של דברים ‏ ‏חכמים. אבל בסוף היום ‏הם גם פוגעים בעצמם. אם למישהוא יש משהוא לומר שהוא ‏לעניין ולא ‏‏דעה ‏אישית אז יותר טוב ‏לחשוב ולא לכתוב.

 9. עבדתי באל על מעל 40 שנים, ואני אומר לכם הכי אובייקטיבי ( על אף שכעובד לשעבר אני בטח לדעתכם לא יכול להיות אובייקטיבי), אל על היא חברה מדהימה, עם רוב של העובדים שמחוייב ללקוחות של החברה,עובדים שנותנים את נשמתם לחברה למען הצלחתה ולמען לקוחותיה הנאמנים. כן, גם באל על יש עשבים שוטים, כמו בהרבה חברות, אני מאמין ומקוה שהנהלה חדשה שתתנהל נכון והגון, תדע לנקש את העשבים השוטים מביין המנהלים, והעובדים, ותוביל את אל על לגבהים חדשים, לדרך חדשה שהלקוחות היקרים של החברה ירצו לטוס איתה וגדול!
  תפרגנו לעובדים ותנו צ’אנס לבעלים חדשים ולסדר חדש.
  בהצלחה מכל הלב לעובדים, לחברה וללקוחות הנאמנים והיקרים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.