באירופה בוחנים דרכים לסייע לחברות התעופה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נשיאת נציבות האיחוד האירופי הכריזה במסיבת עיתונאים, כי "תעשיית התעופה נפגעה חזק מאד ע"י הנגיף" והאיחוד מתכוון לסייע. המהלך הראשון: ביטול תקנת הסלוטים, המאלצת את חברות התעופה להפעיל 'טיסות רפאים' ולהפסיד כסף רב
נציג משרד הבריאות:
צילום: 123rf

לא רק חברות התעופה הישראליות עומדות בפני שוקת שבורה וזקוקות לתמיכה ממשלתית, גם באירופה מצב תעשיית התעופה הולך ומחמיר עם התפשטות נגיף הקורונה.

אורסולה פון דר ליין, נשיאת נציבות האיחוד האירופי, קיימה היום מסיבת עיתונאים והכריזה כי משבר הקורונה גורם לנזק כלכלי משמעותי במגזרים רבים, ו”תעשיית התעופה נפגעה חזק מאד ע”י הנגיף”, ואי לכך, האיחוד האירופי בוחן דרכים לסייע לחברות התעופה.

“לנגיף הקורונה השפעה עצומה על תעשיית התעופה באירופה ובעולם כולו. אנחנו רואים את המצב מידרדר מיום ליום והתנועה האווירית צפויה להידרדר יותר ויותר”, ציינה הנשיאה.

מהלך הסיוע הראשון של האיחוד האירופי לחברות התעופה הוא לבטל במהירות את התקנה האירופית של סלוטים בנמלי התעופה, בהמשך להמלצת יאט”א, כדי שחברות התעופה יוכלו לשמור בקלות יחסית על הסלוטים שלהם.

התקנה של האיחוד האירופי, “רגולציית הסלוטים”, מחייבת את חברת התעופה להפעיל לפחות 80% מהטיסות המתוכננות שלהן על מנת לשמור על זכויות הנחיתה שלהן בנמלי התעופה.

במצב שנוצר כיום, בעקבות הירידה הדרסטית בביקוש, חברות תעופה מפעילות ‘טיסות רפאים’, דהיינו, טיסות עם מעט מאד נוסעים, או ללא נוסעים כלל, הכרוכות בהפסדים עצומים, וזאת רק כדי לשמור על הסלוטים שלהן.

האיחוד האירופי מבקש לבטל, ולו באופן זמני, את התקנה הגורמת לחברות התעופה הפסדים נוספים על ההפסדים הגדולים בעקבות הצניחה במספרי הנוסעים.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה