באשפתות: העליון פסק ובתי המלון ישלמו כ-15 מיליון ש’ בשנה על פינוי אשפה עודפת

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בתי המלון טענו כי הפסולת בשטחם נוצרת ברובה ע"י אורחים. ביהמ"ש העליון שחשב אחרת פסק כי עליהם לשאת בהוצאות פינוי אשפה עודפת. העליון: "בתי המלון מתחרים זה בזה במגוון ובטיב השירותים המוענקים על ידם. הדבר בא לידי ביטוי בכמויות ועושר המזון, במאפייני התחזוקה והשימוש בחומרי ניקיון החורגים מצריכה ביתית רגילה"
העליון פסק ובתי המלון ישלמו כ-15 מיליון ש' בשנה על פינוי אשפה עודפת
חמגשיות? חדר אוכל במלון דן אילת. צילום: יחצ רשת דן

מכה נוספת לבתי המלון בישראל בעיצומו של משבר הקורונה.

לאחר מאבק משפטי שנמשך כשנתיים – התאחדות המלונות והתאחדות התעשיינים נגד משרד הפנים ומרכז השלטון המקומי – בית המשפט העליון פסק כי על בתי המלון בארץ לשלם עבור פינוי אשפה עודפת המוערכת בהוצאה כוללת של כ-15 מיליון שקל בשנה.

התאחדות בתי המלון טענה בעתירתה כי הפסולת בבתי המלון נוצרת ברובה על ידי אורחי המלון, המחליפים לתקופת האירוח את מקום מגוריהם הרגיל בחדרי בתי המלון ואת מטבחם בחדר האוכל שבו. נטען כי מספר האורחים בבתי המלון, ולא רק מספר העובדים, הוא הנתון הרלוונטי והקריטי לצורך חישוב הפסולת.

בית המשפט העליון שלא קיבל טענה זו נימק, “אף אם נקבל את טענת התאחדות המלונות לפיה מרכיבי הפסולת הנוצרת בבתי המלון דומים במהותם לאלו המושלכים בפסולת ביתית רגילה, אין הדבר נכון ביחס להיקפה וכמותה של אותה פסולת. נוהג שבעולם הוא שבתי המלון מתחרים זה בזה במגוון ובטיב השירותים המוענקים על ידם (ראו למשל תקנות שירותי תיירות (בתי מלון), התשע”ג-2013 המפרטות את אמות המידה שעל בסיסן נקבע דירוג ה’כוכבים’ של בתי המלון). הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בכמויות ועושר המזון המוגש בהם וכן במאפייני התחזוקה השוטפת והשימוש בחומרי ניקיון. מטבע הדברים, אלה חורגים ממתכונת הפעילות המאפיינת צריכה ביתית רגילה. לכך נוסף ייצור הפסולת העודף הנובע מהתחלופה המהירה של אורחים, תוך שמירה על סטנדרט שירות אחיד לאורך זמן לכל אורח”.

בעקבות פסיקתו זו של בית המשפט העליון, התאחדות בתי המלון תידרש לדון עם כל הרשויות המקומיות שבשטחן פועלים בתי מלון ולהגיע עימן להסכמות על גובה החיוב הכספי. כאמור, הערכה מדברת על הוצאה כוללת של כ-15 מיליון שקל בשנה.

התרסקות בתי המלון בישראל בשנת 2020
כפפות ניילון בחדר אוכל במלון נפטון אילת בזמן קורונה. צילום: ספיר פרץ זילברמן

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 מחשבות על “באשפתות: העליון פסק ובתי המלון ישלמו כ-15 מיליון ש’ בשנה על פינוי אשפה עודפת”

  1. אוי למדינה ששופטיה מנותקים מהעם.

    פשוט חלמאות וחוסר היגיון . הוצאות הרגולציה במדינה רק עולות כול גוף ממשלתי מושך לטובתו, אחרי העליה בארנונה נשלם גם על פינוי “אשפה עודפת ” שמעניין כיצד יוגדר “מהי כמות האשפה המותרת “

  2. עכשיו ימצאו סיבה להעלות את המחירים , ויעשו מזה קופה ועוד ירוויחו , אבל לא עוד ניגמרה החגיגה כולם יוצאים לחו”ל

    1. בשביל מה משלמים מיסי ארנונה / מס הכנסה / מעמ וכדומה , חלק משרות זה שרותי אשפה , סתם סוחטים את המלונות וישראלים בסוף בורחים לחו׳ל בחצי מחיר בכל הבחינות אורסים את עצמנו במו ידינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה