60f בגלל הקורונה: הפסד של כ-20 מיליון דולר לגלובל כנפיים ליסינג - Passportnews

בגלל הקורונה: הפסד של כ-20 מיליון דולר לגלובל כנפיים ליסינג

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הפסד ברבעון הראשון של 2020 לחברת גלובל כנפיים ליסינג, לעומת רווח של 6.682 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בעיקר ההפסד בשל העובדה שחברת וירגי'ן אוסטרליה נכנסה להליכים תחת מפרק, בעקבותיו נאלצה החברה להפריש ירידת ערך בסך של כ-3.14 מיליון דולר
הפסד לגולבל כנפיים
צילום: shutterstock

חברת גלובל כנפיים ליסינג סיימה את הרבעון הראשון של 2020 עם הפסד של כ-20 מיליון דולר לעומת רווח של 6.682 מיליון דולר בגלל נגיף הקורונה.
החברה סיימה עם הכנסות בסך של 6.707 מיליון דולר לעומת סך של 7.645 מיליון דולר אשתקד.
הרווח הגולמי הסתכם בסך של 2.825 מיליון דולר לעומת סך של 3.914 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.
אך בשל הפרשה לירידה ערך, החברה רשמה הוצאה של 20.370 מיליון דולר לעומת רווח בגין סעיף זה של 5.462 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי הסתיים עם הפסד של 18.482 מיליון דולר לעומת רווח של 8.678 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019 .
החברה מציינת בדו"ח הכספי שפרסמה כי :"הנזק שנגרם לתחום התעופה עד כה כמו גם הפגיעה הצפויה בביקוש למטוסים ובתנאי שוק התעופה עתידים להמשיך ולהשפיע באופן שלילי, לא רק על חברות התעופה אלא על מרבית הספקים של חברות התעופה והגופים הניזונים מחברות התעופה ובכלל זה על קבוצת מחכירי המטוסים, אליה משתייכת החברה. עם זאת, נכון למועד זה מוקדם להעריך במדויק את היקף ההשפעות והשלכות המגמה בענף התעופה העולמי כמו גם היקף ההשפעות וההשלכות על חברות החכרת המטוסים. "
עוד מוסיפים בחברה ומסבירים כי :"מטבע הדברים, משבר נגיף ה"קורונה" הביא לפגיעה בפעילות החברה, כפועל יוצא של הפגיעה בפעילות חברות התעופה הנמנות על לקוחות החברה, אשר נפגעו גם הם ורשמו ירידה מהותית בפעילות, כל לקוח כתלות באזור בו הוא פועל, סוג ואופי הפעילות (לרבות החלוקה בין פעילות מקומית ובינלאומית) והיקף המגבלות מצד הרשויות המתאימות. בהמשך לכך, פנו לחברה מספר מחוכריה, ובכלל זה חוכרים מהותיים מאוד, כבר במהלך חודש מרץ 2020 , בבקשה לדחיות מועדים לתשלומי דמי חכירה, כחלק מפניות רוחביות אשר אותן חברות תעופה ביצעו למחכירים רבים. החל מאותו מועד מנהלת החברה שיח שוטף עם אותם חוכרים, במטרה לסייע להם, במידת האפשר ובראי האינטרסים של החברה וצרכיה, לצלוח את המשבר".
בהמשך לכך, החברה עוד מוסיפה כי: "לאור המשבר ככלל והשפעתו על לקוחותיה של החברה בפרט, בחנה החברה, במסגרת עריכת דוחות כספיים לרבעון הראשון לשנת 2020 ,את שווי מטוסיה. במסגרת דוחות אלו רשמה החברה הפרשות לירידת ערך מטוסים בסך כולל של כ- 4.19 מיליון דולר, אשר החלק הגדול מירידת הערך מקורו בהפרשה לירידת ערך בסך של כ- 3.14 מיליון דולר בגין המטוס המוחכר לוירג'ין אוסטרליה.
יצוין כי לאור כניסתה של וירגי'ן אוסטרליה להליכים תחת מנהלים מיוחדים, הורידה חברת הדירוג את דירוג החברה ודירוג אגרות החוב שהנפיקה ל- 'ilBBB 'ול- '(+)ilBBB ,'בהתאמה והותירה אותו ברשימת מעקב עם השלכות שליליות.

איתנותה הפיננסית של החברה הנובעת בין היתר מיתרות המזומנים של החברה, מבנה החוב שלה, הסכמי החכירה הקיימים, נכסים בבעלותה שאינם משועבדים, לרבות מטוס איירבוס 300-330 שאינו מוחכר למועד אישור הדוח ונכסים אשר שיעור החוב מול עלותם המופחתת בספרים הינו נמוך, מאפשרת לחברה להתמודד עם השפעות משבר נגיף "הקורונה".

על פעילות החברה מטבע הדברים, נכון לעת הנוכחית עדיין קיימת אי וודאות בענף התעופה בצל המשבר, ואי מיגור נגיף ה"קורונה" או היעדר חזרה לפעילות בהיקפים משמעותיים צפוי להמשיך להביא לפגיעה בחברות התעופה בעולם".

כזכור, כבר ב-21 בחודש אפריל דיווחה חברת כנפיים לבורסה על הכניסה של וירג'ין אוסטרליה "להליך מרצון תחת ניהול מיוחד, בהתאם לחוק החברות האוסטרלי וציינה כי וירגי'ן אוסטרליה "הינה לקוח מהותי מאוד של גלובל ליסינג, כאשר הכנסות גלובל ליסינג מחוכרת זו היוו בשנת 2019 כ-37% מסך הכנסות החברה בתקופה זו".

וירג'ן אוסטרליה
וירג'ן אוסטרליה. צילום: 123rf

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.