בג”ץ לא יתערב בנושא ביטוח נסיעות לחו”ל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ביהמ"ש העליון ביקש מהממונה להמשיך ולפעול בשיתוף עם התאחדות משרדי הנסיעות למתן מענה לקשיים שהוצפו בקשר לפעילות משרדי הנסיעות בתחום מכירת ביטוח נסיעות לחו"ל והשלכותיה על הציבור. סובול: "כל נוסע ייצא מישראל עם כיסוי ביטוחי ההולם את הסיכונים הגלומים בטיולו"

בג”ץ פסק אתמול (ג’) כי לא יתערב בהחלטת הממונה על שוק ההון להקדים את מועד כניסתן לתוקף של הוראות חוזר, שיווק ומכירה בעניינם של סוכני נסיעות, ליום 1.5.2019. זאת, בין היתר, לאור פיזור הכנסת ועיכוב תהליכי החקיקה שקידמה התאחדות משרדי הנסיעות לתיקון סעיף 24 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ”א-1981, לתאריך בלתי נודע.

הצעות לתיקון סעיף 24 לחוק שירותים פיננסיים שיאפשרו מכירת ביטוח נסיעות לחו”ל על ידי משרדי הנסיעות, הוגשו הן בכנסת ה-20 והן בכנסת ה-21, אך בשל פיזורן המוקדם של שתי כנסות אלה, טרם הושלמו.

השופט יצחק עמית, הדגיש כי אין לפרש את פסק הדין כאמירה לגופו של עניין בשאלה מהו ההסדר הטוב ביותר מבחינת הצרכן בכל הקשור לשיווק ביטוח נסיעות לחו”ל. אמירה זו מתיישבת עם מהלך הדיון אשר נערך ב-1.7, במסגרתו נשאלה השאלה, כיצד ייתכן שפקידים זוטרים בקופות החולים שאינם מקבלים הכשרה של סוכני ביטוח מורשים למכור לציבור ביטוח נסיעות לחו״ל, בעוד שסוכני נסיעות שכן מקבלים הכשרה ויש להם ידע ייחודי על מסלולי הטיולים והסיכונים הגלומים בהם, אינם מורשים לעשות כן.

בג”ץ עוד הוסיף כי אמנם לא יתערב בפעילות הממונה בפרשנותו לחקיקה הקיימת אך נוכח שיתוף הפעולה שהיה קיים עד כה בין הצדדים הורה לממונה להמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם ההתאחדות כדי לתת מענה לקשיים שהוצפו בפניו באשר לפעילות סוכני הנסיעות והשלכותיה על ציבור המבוטחים.

מנכ”לית ההתאחדות, חני סובול: “אני קוראת לממונה לנהוג כהמלצת שופטי ביהמ”ש העליון ולהידבר אתנו במטרה להקל על ציבור הנוסעים לחו”ל, ולייעל את הליך השיווק על מנת שיוביל לכך שכל נוסע ייצא מישראל עם כיסוי ביטוחי ההולם את הסיכונים הגלומים בטיולו. זהו ידע ייחודי של משרדי הנסיעות שאין בלתו”.

עוד הוסיפה סובול: “כי ההתאחדות תמשיך לקדם את הצעת החוק למכירת ביטוח נסיעות לחו”ל לציבור הנוסעים גם בכנסת ה-22, כפי שמקובל במרבית מדינות העולם לרבות במדינות האיחוד האירופאי ובמדינות ה-OECD. מטרתנו היא לספק לנוסעים חוויית רכישה כוללת, נוחה ויעילה”.

עוד נמסר מהתאחדות משרדי הנסיעות כי למרות פרסומים מגמתיים סוכני הנסיעות ממשיכים לשווק ביטוח לרווחת ציבור לקוחותיהם.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.