בדיוק בזמן: חברות התעופה הדייקניות בעולם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת הדירוג והסטטיסטיקה FlightStats דירגה את חברות התעופה, שעומדות בלוח הזמנים ובמועד שנקבע להגעה ליעד. בראש הרשימה ניצבת חברת התעופה היפנית JAL, עם דיוק של 89.44%. במקום השני איבריה, וחברת התעופה היפנית ANA במקום השלישי

חברת הדירוג והסטטיסטיקה FlightStats מדרגת באופן שוטף ובסיכומים תקופתיים מדדים וביצועים שונים של חברות התעופה הבינלאומיות. אחד המדדים המרכזיים הוא ביצוע בזמן, כלומר, עמידה בלוח הזמנים.

עמידה בלוח הזמנים או דייקנות ביצועית מתייחסת למועד ההגעה של הטיסה ליעד, כאשר טווח איחור של עד 15 דקות נחשב לביצוע מדויק. המדד אינו מתייחס למועד ההמראה, שהוא פחות רלוונטי לנוסעים, השואפים להגיע ליעד הטיסה במועד מסוים לצורך עסקים, טיול, ובעיקר, כדי לעלות בזמן לטיסת המשך. בדרך הטבע, איחור או עיכוב במועד ההמראה יגרור בעקבותיו איחור בהגעה ליעד. ראוי לציין כי במקרים רבים חברות התעופה מציגות טווח זמן מירבי של טיסה, כדי שגם אם נגרם עיכוב במועד ההמראה, צוות המטוס יוכל לגשר על הפער ולהגיע ליעד במועד המתוכנן.

הנתונים מתייחסים לסיכום שנת 2015 ולמעקב של לפחות אחר 90% מטיסות חברת התעופה.

במקום הראשון במדד כלל עולמי ניצבת חברת JAL היפנית הרושמת דיוק של 89.44%. אחריה איבריה עם דיוק של 88.97%, ובמקום השלישי ANA היפנית עם דיוק של 88.88%.
באירופה, בה כמעט כל החברות מפעילות טיסות לישראל, מובילה, כאמור, איבריה, ואחריה: לוט – 87.92%, ק.ל.מ – 87.88%, אוסטריאן – 87.68%, אג'יאן – 84.71%, לופטהנזה – 84.42%, נורוויג'יאן – 82.66%, אייר פרנס – 82.39%, איזי ג'ט – 78.92%, אייר לינגוס – 78.02%.

חברות התעופה הצפון אמריקניות נופלות ברמת הדיוק מהחברות האירופיות, כשאת הרשימה מובילה אלסקה עם 85.66% דיוק. החברות הגדולות, הטסות בקווים לישראל, מדורגות: דלתא במקום השלישי עם דיוק של 83.84%, אמריקן במקום השישי עם דיוק של 78.98%, אייר קנדה במקום השביעי עם דיוק של 78.80%, ויונייטד במקום השמיני עם דיוק של 78.14%.

איבריה דיוק של 88.97%
איבריה דיוק של 88.97%
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.