בדיקת CT: מכשיר הסריקה הרפואי מגיע גם לנמלי התעופה

רשות אבטחת התחבורה האמריקנית (TSA) בשיתוף חברת התעופה אמריקן איירליינס החלה בשילוב ניסיוני של סורק CT תלת מימדי במקום סורק רנטגן דו מימדי בבדיקות ביטחון בנמל התעופה קנדי בניו יורק

צילום: Shutterstock

הטכנולוגיה הרפואית המשוכללת יוצאת מבתי החולים ומגיעה גם לנמלי התעופה. רשויות התעופה ברחבי העולם מתמודדות בשנים האחרונות בשיפור הליכי הבידוק הביטחוני, ולאחרונה מתברר כי גם מכשירי הסריקה המתקדמים אינם מספקים מענה מלא לבדיקת מטעני הנוסעים.

נוכח הצורך למקסם וליעל את הבדיקה החליטה רשות אבטחת התחבורה האמריקנית (TSA) בשיתוף חברת התעופה אמריקן איירליינס לשלב סורק CT תלת מימדי במקום סורק רנטגן דו מימדי בבדיקות ביטחון בנמל התעופה קנדי בניו יורק.

הסורק החדשני, במתכונת מכשירי הסריקה הרפואיים, הותקן בעמדת הבדיקה הביטחונית בטרמינל 8 בנמל, ואנשי רשות אבטחת התחבורה האמריקנית הודיעו, כי כבר החודש הוא יופעל ומכשירים דומים ישולבו בקרוב בנמלי התעופה בפניקס ובבוסטון.

מכשירי הסריקה החדשים יאפשרו לדיילי הבדיקה הביטחונית לסובב את תמונת התכולה של תיקי הנוסעים ב-360 מעלות ולצפות בכל החפצים מכל הזוויות. טכנולוגיית ההדמיה התלת מימדית החדשנית, שהומצאה לצרכים רפואיים, תשפר משמעותית את האבחון של תוכן המטען האישי של כל נוסע ותגלה בקלות חומרי נפץ ורכיבים אסורים.

בעוד סורקי הסי.טי החדשניים יסייעו לדיילי הביטחון לזרז ולייעל את הבדיקה, התוכנית ארוכת הטווח של הטכנולוגיה התלת מימדית תאפשר לנוסעים לשאת בתוך תיקיהם גם בקבוקי משקה, בשמים ונוזלים למיניהם, וגם מכשירי חשמל ומחשבים ניידים.