בדרך לישראייר : בית המשפט הקדים את האסיפה בחברה של רמי לוי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
האסיפה תתקיים ביום ראשון הקרוב. כזכור, בי.ג'י איי השקעות שהגישה הצעה לרכישת ישראייר, פנתה לבית המשפט בבקשה להקדים אסיפה כללית של החברה כדי לאשר רכישת מניות והקצאת כספים בדרך להגשת הצעה רשמית לרכישת חברת התעופה בהליך המכרז
רמי לוי לפספורטניוז:
רמי לוי ואורי סירקיס. צילום מתוך דף הפייסבוק של סירקיס

לאחר שרשות ניירות ערך הודיעה למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת”א שהיא מסכימה כי חברת בי.ג’י. איי בה שולט רמי לוי תקדים אסיפה כללית של החברה ביחס לרכישת חברת ישראייר, בית המשפט נעתר לבקשה. האסיפה הוקדמה ליום ראשון הקרוב, 1.11, בשעה 12:30.

כזכור, רמי לוי הגיש הצעה של כ-70 מיליון שקל לרכישת חברת ישראייר ועוד כ-17 מיליון שקל בהחזרת ההלוואה שלא החזירה לחברת ישראייר, אי.די.בי פיתוח.

חברת בי.ג’י.איי השקעות בע”מ, בשליטת רמי לוי, שהגישה את ההצעה לרכישת ישראייר, פנתה למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת”א בבקשה להקדים אסיפה כללית שנקבעה ל-15.11 ל-1.11, זאת כדי להביא לאישור שורה של נושאים הקשורים לרכישת חברת ישראייר.

ההצעות הרשמיות לרכישת ישראייר אמורות להיות מוגשות עד 8.11.

רשות ניירות ערך בתשובתה החיובית לבית המשפט ציינה בין השאר: “מקום בו חברה מבקשת לאשר קיצור של המועדים הקבועים בדין לזימון וכינוס אסיפה כללית שעל סדר יומה עסקה עם בעל שליטה, יש לבחון בקשה זו בזהירות רבה ולהיענות לה רק בנסיבות מיוחדות המצדיקות זאת, ובאופן שיותיר זמן מספק לבעלי המניות לצורך גיבוש החלטת ההצבעה. בנסיבות דנן, קיצור מועד כינוס האסיפה ל-23 ימים בלבד ממועד הזימון הוא קיצור משמעותי, אשר לדעת סגל הרשות יכול להיות מוצדק בנסיבות חריגות בלבד”.

עוד מציינת הרשות כי: “לעמדת סגל הרשות, נסיבות הבקשה בעניינו, יכולות לעלות לכדי נסיבות חריגות המצדיקות היענות חלקית לבקשת החברה, מהנימוקים ומהסיבות הבאות : המועד האחרון להגשת הצעות במכרז המתואר בבקשה ובדיווחי החברה נקבע בידי צד שלישי שאינו קשור לחברה. בנסיבות העניין, לא נראה כי החברה השתהתה בזימון האסיפה. ההצעה הפרטית החריגה והעסקאות עם בעלת השליטה המתוארות בנושא 10 בדוח זימון האסיפה של החברה מיום 9.10.2020, מהוות לכאורה רכיב בסיסי בהצעת החברה במכרז, בלעדיהן הצעת החברה מיום 9.10.2020, מהוות לכאורה רכיב בסיסי בהצעת החברה במכרז, בלעדיהן הצעת החברה לכאורה אינה מאפשרת במצבה הנוכחי של החברה. זכיה במכרז עשויה לסייע לחברה למנוע את מחיקתה מהמסחר בבורסה ביום 31.12.2020”.

לאחר שרשות ניירות הערך נתנה אור ירוק למהלך, גם בית המשפט לא התנגד. בית המשפט התנה בכך שהאסיפה תדון רק בעניין ישראייר ולגבי שאר הסעיפים שעל סדר היום ידונו במועד המקורי של האסיפה.

כמו כן, בכוונת חברת שי אודם המחזיקה בחברה בכ-76.74%, להקצות סך של כ-26 מיליון שקל לרכישה ממניות החברה במחיר של 107 אגורות למניה רגילה בת 1 ש”ח נקוב כל אחת. המטרה היא שלאחר הקצאת המניות בסך 24.299,066 מיליון מניות, בעלת השליטה תחזיק בכ-80.57% מהמניות.

לציבור יש כיום סך של 27.65%, והמטרה לקראת ההשתלטות על ישראייר היא לדלל את אחוז ההחזקה של הציבור. 26 מיליון השקלים ישמשו לאחר מכן לרכישת החברה.
החברה אמורה לאשר הלוואה עד סך של כ-35 מיליון שקל לרכישת ישראייר, וכן להשתמש בכספים שיש בקופת החברה בסך של כ-28 מיליון שקל.

החברה כיום היא למעשה חברת שלד בורסאי ללא פעילות, כאשר רכישת ישראייר אמורה לתת לה אפשרות לפעילות מחודשת ולצאת מרשימת השימור של הבורסה ולא להימחק.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “בדרך לישראייר : בית המשפט הקדים את האסיפה בחברה של רמי לוי”

  1. מירי קפון

    רמי היקר מפרגנים לך מכל הלב בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.