בואינג מתחילה לשלם פיצויים על קרקוע מטוסי ה-MAX

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יצרנית המטוסים הודיעה, כי הקצתה 5 מיליארד דולר לפיצוי חברות התעופה הנפגעות. סאות'ווסט איירליינס, בעלת צי מטוסי ה-MAX הגדול בעולם, הגיעה להסכם חסוי עם בואינג ותפצה את טייסיה, שנפגעו עקב קרקוע המטוסים, בסכום של 125 מיליון דולר

למרות שמשבר מטוסי ה-MAX עדיין לא הסתיים ומאות מטוסים עדיין מקורקעים ברחבי העולם, חברת בואינג החלה לפצות את חברות התעופה הנפגעות. הסכם הפיצוי הראשון נחתם עם חברת סאות’ווסט איירליינס, בעלת צי מטוסי ה-MAX הגדול בעולם.

פרטי ההסכם, בדרך הטבע, נותרו חסויים, אך עפ”י דיווח של Business Insider, הנהלת סאות’ווסט הודיעה, כי 125 מיליון דולר מתוך הפיצוי יחולקו בין טייסיה, ששכרם נפגע עקב קרקוע מטוסי ה-MAX. לחברה 34 מטוסים מקורקעים, והשנה הייתה אמורה לקבל 41 מטוסים נוספים, ובסך הכל הזמינה מבואינג 280 מטוסי MAX.

בואינג הודיעה כי כבר עתה הקצתה 5 מיליארד דולר לפיצוי החברות, שמטוסיהן עדיין מקורקעים, ונראה שסכום הפיצוי ילך ויגדל ככל שקרקוע המטוסים הולך ומתמשך. במקביל לסאות’ווסט גם אמריקן איירליינס, המחזיקה בצי של 24 מטוסי MAX, מנהלת עם בואינג מו”מ לפיצוי מוגדל.

להערכת הנהלת אמריקן איירליינס, עד חודש אפריל 2020 מטוסי ה-MAX לא יחזרו לשירות פעיל, והיא נאלצת לבטל 140 טיסות מדי יום, ובסך הכל 46,000 טיסות, ביטולים המסבים לה נזק פיננסי משמעותי.

בחודש אוקטובר איגוד הטייסים של סאות’ווסט, המונה כ-10,000 טייסים, הגיש תביעה נגד בואינג בטענה כי קרקוע המטוסים גרם להם הפסדי שכר של יותר מ-100 מיליון דולר. עתה, עם קבלת הפיצוי מבואינג, תוכל החברה לפצות את טייסיה.

בהודעה לעיתונות ציין גארי קלי, יו”ר ומנכ”ל סאות’ווסט: “הצוותים שלנו עשו עבודה יוצאת מהכלל בהתמודדות עם קרקוע מטוסי ה-MAX, וסיפקו רמות גבוהות ביותר של שירות ללקוחות כמו גם את הביצועים התפעוליים הטובים ביותר בהיסטוריה שלנו, ואנחנו שמחים לחלוק עימם את הפיצויים של ההסכם האחרון שלנו עם בואינג”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.