בזכות הנדל”ן: איסתא הגדילה את רווחיה ברבעון השלישי לכ-38 מיליון שקל

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כשבעלי איסתא, אחישי גל, החליט להיכנס לנדל"ן ולא להסתמך רק על התיירות, אף אחד לא דמיין מגפה עולמית. כעת, ההימור מוכיח את עצמו: איסתא רשמה רווח של כ-36 מיליון ש' ב-9 החודשים הראשונים של השנה בנדל"ן להשקעה לעומת הפסד של כ-31 מיליון ש' בתיירות
אחישי גל
אחישי גל

למרות הקורונה, חברת איסתא הגדילה את רווחיה ברבעון השלישי של 2020 לכ-38 מיליון לעומת כ-27 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד.

מגזר תיירות הפנאי רשם הפסד תפעולי של 2.875 מיליון שקל. מגזר התיירות העסקית, באמצעות אמריקן אקספרס טרוול, רשמה הפסד של 2.588 מיליון שקל. ההכנסות בתחום התיירות ירדו לסך של כ-13 מיליון שקל לעומת כ-203 מיליון שקל ברבעון השלישי ב-2019.

מנגד, הנדל”ן להשקעה בחו”ל של איסתא רשם רווח של כ-36 מיליון שקל, הנדל”ן להשקעה בארץ רשם רווח תפעולי של כ-25 מיליון שקל והנדל”ן היזמי רשם רווח תפעולי של כ-14 מיליון שקל.

את תשעת החודשים הראשונים של 2020 סיימה איסתא ברווח של כ-30 מיליון שקל לעומת כ-72 מיליון שקל אשתקד. בתקופה זו רשמה איסתא הפסד של כ-25.5 מיליון שקל בגין תיירות הפנאי לעומת רווח של 10.644 מיליון שקל ב-9 החודשים הראשונים אשתקד. בגין תיירות עסקית (אמריקן אקספרס טרוול) רשמה הפסד של 5.634 מיליון שקל לעומת רווח של 191 אלף שקל בתקופה המקבילה. סך ההכנסות בגין התיירות בתשעת החודשים הראשונים הסתכמו לסך של כ-78 מיליון שקל לעומת סך של 403 מיליון שקל אשתקד.

עוד עולה מהדו”ח הכספי כי בגין נדל”ן להשקעה בחו”ל רשמה איסתא רווח של 2.473 מיליון שקל לעומת רווח של 26.629 מיליון שקל אשתקד. בגין נדל”ן להשקעה בארץ רשמה איסתא רווח של כ-36 מיליון שקל לעומת רווח של 24.622 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בגין נדל”ן יזמי רשמה איסתא רווח של כ-8 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-1.500 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019 .

באיסתא מציינים כי, “נכון למועד פרסום הדו”ח, כי קיימת לה יכולת פיננסית טובה להתמודד עם המשבר ולפרוע את התחייבויותיה כסדרן, בין השאר, לאור תזרים המזומנים שלה, האמצעים הנזילים אשר נמצאים ברשותה. (לחברה מזומנים ושווי מזומנים וניירות ערך סחירים בסך שלכ-79 מיליון שקל נכון ליום 30.9.2020, וכן מסגרת אשראי לא מנוצלות). פיזור פעילותה, שיעור המינוף, הונה העצמי, יכולות המימון, מסגרות האשראי ויחסיה עם הגופים המממנים”.

 

 

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “בזכות הנדל”ן: איסתא הגדילה את רווחיה ברבעון השלישי לכ-38 מיליון שקל”

  1. ולהחזיראת כל הכסף של הכרטיסים שנרכשו באיסתא. ועדיף שתעסוק בנדלן.

  2. חברה שלא החזירה כספים לנוסעים, למרות שקיבלה את הכסף מחברות התעופה, איבדה את אמינותה.
    שתישאר בנדלן, כחברת נסיעות, מבחינתי סיימה את תפקידה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה