ביהמ”ש דחה את בקשת חברת תלמה להטיל עיקולים על איסתא

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במסגרת תביעה שהגישה תלמה לביטול הסכם רכישת אמריקן אקספרס טרוול מידי איסתא תמורת כ-130 מיליון ש', אמר עוה"ד של איסתא בביהמ"ש: "הם אינם מסוגלים לבצע את העסקה". עוה"ד של תלמה: "נשליך למצב שאדם בונה מגדל והייתה התמוטטות והמגדל התמוטט. צריך לבנות מגדל חדש וזה יעלה יותר כסף"
ישראל ביתנו עתרה לבג
צילום: 123rf

שופט בית המשפט המחוזי בת”א, עודד מאור, דחה היום (שני) את בקשתה של חברת תלמה תיירות להטיל עיקולים על חברת איסתא. זאת, במסגרת תביעה שהגישה תלמה נגד איסתא לביטול הסכם בו התחייבה לרכוש מידי איסתא את חברת אמריקן אקספרס טרוול בסך של כ-130 מיליון שקל.

תלמה תובעת לקבל חזרה סך של 5 מיליון שקל ששילמה בזמנו כמקדמה על רכישת אמריקן אקספרס טרוול. היא מבקשת מבית המשפט ליתן סעד הצהרתי לפיו ההסכם בטל שכן לטענתה לא התקיים התנאי המתלה לקיום ההסכם לפיו לא יחול שינוי מהותי לרעה. כמו כן דורשת תלמה לקבל פיצוי נוסף של מיליון שקל. זאת ועוד, הגישה תלמה בקשה למתן צו עיקול זמני על כספים ונכסי איסתא. כאמור, השופט מאור דחה בדיון היום את בקשת העיקולים של תלמה.

במהלך הדיון טענה בין השאר עו”ד שירלי קציר המייצגת את תלמה כי, “הצדדים דיברו פרק זמן ממושך והם עדיין צריכים לדבר. בהקשר הזה, המבקשת פנתה לבית משפט משום שהיא חשה שהמו”מ מתנהל בצורה מוזרה. הצדדים צריכים להבין שיש כאן בעצם דף שצריך לכתוב עליו מחדש. אי אפשר להיאחז בקרנות המזבח שזה ההסכם על כל תנאיו והתיקונים. לכן, אנחנו רוצים את העסקה. העסקה היא אסטרטגית והיא רוצה להשלים אותה. נשליך למצב שאדם בונה מגדל והייתה התמוטטות והמגדל התמוטט. צריך לבנות מגדל חדש וזה יעלה יותר כסף”.

מנגד, עו”ד שלומי ברדוגו, המייצג את איסתא טען בדיון, “לדבר תמיד אפשר לדבר. נכון לעכשיו הופתענו מהמהלך של המבקשת. מצד אחד הם אומרים שהם רוצים לדבר ומצד שני למחרת יש תביעה. חשבנו שאפשר לדבר ולהגיע להבנות וזה לא קרה. הם הלכו והגישו תביעה. הוגשה בקשה להטלת עיקולים על חברת איסתא, דבר שערורייתי. כשמגישים בקשה להטלת עיקולים על חברה ציבורית שאפשר לראות את אופן הכלכלי שלה, לקח דו”ח דירקטוריון ולהוציא ממנו. נכון להיום הם אינם מסוגלים לבצע עסקה אפילו לא ב-20% מהעסקה. המבקשת החלה במהלכים של מכירה לצד שלישי נטלה ממנו הלוואות. זה למשוך אותנו באף, הם לא מסוגלים לבצע עסקה”.

עוד הוסיף עו”ד ברדוגו, “צד שלישי לא יבצע עסקה במחירים שאנחנו מבקשים. הם לא מסוגלים לגייס את הכסף. לא נבזבז את הזמן על עסקה שלא ניתן לבצע אותה. אנחנו פה על הדיון כמה כסף יצטרכו לשלם כי בהסכם כתוב הסכום”.

עוה”ד קציר השיבה, “התשלום של 130 מיליון שקל בעסקה הזו היא פקעה, חלה ירידה של 25% בהכנסות, בנסיבות האלה אין הצדקה למחיר כפי שחשבנו. המבקשת ניהלה מו”מ באופן קצוף במטרה להשלים עסקה. היא התקשרה בהסכם כדי להשלים את העסקה. ההסכם על כל סעיפיו קובע שככל שיש ירידה של 25% ההסכם כן פוקע בעצמו בהתאם למנגנון”. עוד טענה, “בתקופת הקורונה אין חסינות לאף חברה”.

עוה”ד ברדוגו טען מנגד, “אני לא שותף לעמדת חברתי בעניין החסינות בקורונה”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

11 מחשבות על “ביהמ”ש דחה את בקשת חברת תלמה להטיל עיקולים על איסתא”

 1. סוכן בתלמה

  בזמן שאיסתא ותלמה רבות בבית משפט ארז בדרך לקנות עוד כמה חברות ענקיות.
  להבדיל מאיסתא לארז אין בעיה של כסף.

  1. תגובה לסוכן בתלמה

   שמענו עליכם. סיפורי הגבורה של תלמה לא יצאו לכם מהחורים?
   תסתכלו ימינה ושמאלה ותראו את הסוכנים של תלמה נעלמים אחד אחד.

  2. אין גבול לחוצפה

   לתלמה וארז פשוט אין גבול. חייבים מיליונים בחוזה ועוד מעיזים לתבוע ולדרוש פיצוי???? אם אין בעיה של כסף, למה שלא יחזירו לפחות חלק מהסוכנים לעבודה???

  3. שטפו לכם את המוח צאו מהסרט עובדי תלמה ..

   פשוט בדיחה , גאוות יחידה ללא יחידה

  1. איש פשוט

   שיחזרו כסף ללקוחות שלה, גם אלו הישירים של תלמה וגם אלו של אליס
   אגב, גם איסתא לא צדיקים

  2. תגובה לשוקי

   ארז שמול החזיר את כל העובדים מחל״ת והוציא אותם לנופש חברה בדובאי.
   חמישה מטוסים של עובדי תלמה ומשפחותיהם בדרך כרגע לנופש בדובאי כולל תקציב קניות.

   1. בטח טיול העובדים לדובאי מכוסה מהכסף של לקוחות אליס

    לא עדיף להשיב קודם כול את כספי הלקוחות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה