“במקום מדינות בסיכון גבוה להתמקד בנוסעים בסיכון גבוה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המועצה העולמית לנסיעות ותיירות (WTTC) קוראת לממשלות לא להגדיר נוסעים עפ"י המצב האפידמיולוגי של מדינות, אלא להתייחס לכל נוסע באופן אינדיווידואלי. "כמו להבטיח את בריאות האנשים, עלינו גם להבטיח את בריאות הכלכלה", אומרת גלוריה גווארה, נשיאה ומנכ"לית WTTC
רשות האוכלוסין וההגירה
צילום: 123rf

המועצה העולמית לנסיעות ותיירות (WTTC) קוראת לממשלות לנטוש את המושג ‘מדינות בסיכון גבוה’ ובמקום זאת להתמקד בגבולות בהתייחסות לנוסעים בסיכון גבוה. במלים אחרות, להעביר את מיקוד ההתייחסות ממדינות שלמות לנוסעים בודדים.
קונצנזוס בינלאומי משותף על המדדים להערכת סיכון והתמקדות בתוכנית בדיקות, לפני היציאה ועם ההגעה, יעילה ומשתלמת, חסכונית, מקיפה ומהירה, יכולים לסלול את הדרך חזרה להתאוששות התיירות הבינלאומית.
תוכנית כזו גם תבטיח שרק ה’מסוכנים’ נאלצים להיכנס לבידוד, ואילו נוסעים ‘שליליים’ יכולים להמשיך ליהנות מנסיעות בטוחות באמצעות שמירה על פרוטוקולי היגיינה וחבישת מסכות.
גלוריה גווארה, נשיאה ומנכ”לית של WTTC, אמרה: “הסיכון על בסיס מדינות שלמות אינו יעיל ואינו פרודוקטיבי. הגדרת הסיכון כלפי נוסעים בודדים במקום זאת תהיה המפתח לפתיחת החזרה של נסיעות בינלאומיות בטוחות.
איננו יכולים להמשיך ולסמן מדינות שלמות כ’סיכון גבוה’ בהנחה שכולם נגועים. בריטניה רואה כרגע רמות גבוהות של זיהומים, אך ברור שלא כל הבריטים נגועים; כנ”ל לגבי כל האמריקאים, הספרדים או הצרפתים.
המציאות מורכבת הרבה יותר. לא רק שהיא מטילה סטיגמה על אומה שלמה, אלא שהיא גם בולמת נסיעות וניידות, כאשר אנשים רבים, שנמצאים שליליים בעת היציאה וההגעה, יכולים לנסוע בבטחה מבלי להעביר את הנגיף.
עלינו להכיר במציאות זו ולהגדיר מחדש את הסיכון ולהתמקד באנשים ‘בסיכון גבוה’. אנו מאמינים כי יישום משטר בדיקות מקיף ושימוש בטכנולוגיה היא הדרך המעשית היחידה להחזיר את הנסיעות הבינלאומיות בצורה מאובטחת. יתר על כן, תוכנית בדיקות מקיפה תהיה פחות יקרה מהעלות הכלכלית של סגרים ובידודים.
מיקוד מחודש זה ימנע מייצוא הנגיף ויאפשר תנועה חופשית של נוסעים, תוך שמירה על פרוטוקולי היגיינה משופרים, כמו חבישת מסכות והתרחקות חברתית.
עלינו ללמוד לחיות עם הנגיף, מכיוון שייקח זמן עד שהאוכלוסייה העולמית תחוסן. זו הסיבה ש- WTTC דוגל זה מכבר בבדיקה מקיפה וחסכונית בעת היציאה וההגעה לכל הנוסעים הבינלאומיים, כדרך למנוע מנשאי הנגיף להפיץ אותו.
כמו תמיד, יש איזון מכריע בין בריאות הציבור לבין הצורך לקיים פעילות כלכלית. כמו להבטיח את בריאות האנשים, עלינו גם להבטיח את בריאות הכלכלה העולמית, ולהחיות מחדש את 174 מיליון משרות הנסיעות והתיירות, שנפגעו ממגפה הרסנית זו”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על ““במקום מדינות בסיכון גבוה להתמקד בנוסעים בסיכון גבוה””

  1. סוף סוף דעה שפויה. צריך לפתוח הכל- עם מגבלות התקהלות וריחוק חברתי – בלי קשר לקורונה.. פחות להעביר נגיפים לדוגמה שפעת.. יותר נעים ויותר מנומס… הכלכלה והבריאות הנפשית של כולם נהרסו מהחלטות הרסניות בחסות דיקטטורה רפואית ופוליטקה עולמית (שליטה אגו) ותקשורת בזויה שרק צמאה לרייטינג והפחדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה