שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

בנט באוהל המחאה: "ייקח זמן עד שהשמיים יפתחו"

מספר שעות אחרי שהוקם הבוקר (א') מול משרד האוצר, החלו להגיע נציגי ממשלה לאוהל המחאה של ענף התיירות. הגיעו שר התיירות, אסף זמיר וח"כ נפתלי בנט שאמר כי ברור שייקח זמן עד שהשמיים יפתחו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ"לי חברות התעופה הישראליות לראש הממשלה נפתלי בנט
היו ימים. נפתלי בנט כח"כ מבקר באוהל המחאה של ענף התיירות בירושלים. צילום: באדיבות מטה מאבק התיירות

שר התיירות, אסף זמיר ויו"ר מפלגת הימין החדש, נפתלי בנט, ביקרו הבוקר (א') באוהל המחאה של ענף התיירות שהוקם מול משרד האוצר בירושלים, מספר שעות אחרי שהוקם. השניים שמעו את טענותיהם של ראשי המאבק. בנט אמר למוחים כי ייקח זמן עד שהשמיים יפתחו לתנועת תיירים. "ניסינו להבין ממנו אם יש צפי מתי יפתחו השמיים, אבל אין. הסברנו לו שהצרה הכי גדולה שלנו היא האי וודאות שאנחנו חיים באה", כך אמר לפספורטניוז משה בנישו, מראשי המטה להצלת התיירות לחו"ל.

אוהל מחאה
טלי לאופר, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות עם שר התיירות אסף זמיר באוהל המחאה בירושלים. צילום: מטה המאבק

שר התיירות אחר באוהל המחאה כי הוא מתייחס לכל חלקי ענף התיירות כשווים וכי יעזור לדחוף את שלושת הנושאים הבוערים למוחים: הארכת תקופת החל"ת לעובדי הענף, גיבוש תווה לפתיחת השמיים וסיוע ותמיכה לעסקי תיירות שנפגעו בקורונה. עם או בלי קשר, פרסם הבוקר שר התיירות זמיר פוסט באינסטגרם על מצב ענף התיירת: "עשרות אלפי משפחות זקוקות לליווי וסיוע מהמדינה, ענף התיירות הוא ייחודי במשבר הזה – הוא היחיד שנסגר באופן אבסולוטי ללא אופק או מתווה". עוד כתב, "אני פועל בכדי לקדם מהר ככל הניתן את פתיחת השמיים, אבל הדבר אינו תלוי במשרד התיירות. ככל שהתחלואה תמשיך לעלות היכולת של הממשלה לפתוח את השמיים רק תלך ותרד. השבוע אמשיך את הפגישות האינטנסיביות עם משרד האוצר למציאת פתרונות לתחום תיירות החוץ והתיירות הנכנסת בדגש על האופי הייחודי של הענף שנסגר הרמטית והשאיר אלפי משפחות הזקוקות לסיוע כלכלי מיידי".

אוהל מחאה
אוהל המחאה מול משרד האוצר בירושלים. צילום: ספיר פרץ זילברמן

בנישו ממטה המאבק הוסיף ואמר לפספורטניוז כי בימים הקרובים מטה המאבק של ענף התיירות יסיים לגבש מתווה מפורט, בדומה למתווים שנעשו באירופה, כיצד על המדינה לפעול כדי לקדם את פתיחת השמיים. "אנחנו עובדים על מסמך מאוד מסודר שיעבור עין מקצועית של הרבה אנשים כולל אפידימיולוגים. המסמך יועבר לממשלה. אם לא נשים לממשלה את הפתרון על שולחן, ייקח לה עוד חודשים עד שיזוז משהו. ימשיכו להגיד שם קורונה קורונה ולא יזיזו שום דבר. אנחנו רוצים להגיע לתכל'ס".

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

7 תגובות

  1. אין שום סיבה לא לפתוח את השמים. המצב לא יותר גרוע מאירופה. נתניהו לא רוצה לפתוח. נקודה

  2. מדוע ייקח הזמן ? כל המדינות מסביבנו פתחו טיסות מארהב על ידי חברות זרות לא מפסיקות לנחות. מה ההבדל? תפתחו את השמיים כבר!

  3. אני מבינה את החשש מפתיחת השמיים ואף תומכת .במקביל יש להאריך את החלת לחצי שנה נוספת לכל ענף התיירות וניספחיו על מנת למנוע מאיתנו להגיע לפת לחם.האוצר העניק מליונים לרשת פוקס שלא בצדק ומה איתנו? לנו מגיע סיוע ובצדק. ענף התיירות מכניס למדינה 40 מיליארד שקל בשנה.הממשלה חייבת להשאיר אותנו על המפה.

  4. רק פתיחת השמים וביטול חובת בידוד לחוזרים ממדינות ירוקות
    משרד הבריאות לא מתנגד לביטול חובת בידוד לחוזרים ממדינות ירוקות
    ההחלטה – פוליטית – של ראש הממשלה שדוחה ומונע מסיבות לא קשורות

  5. פתיחת השמיים תלויה בבצוע בדיקות לחוזרים. ולא משנה אם המדינות ירוקות או סגולות או כל צבע אחר. קיימות היום בדיקות שנותנות תשובות בדיוק של 95% במשך כמה דקות. החלטה לא לפתוח את השמיים לא קשורה לקורונה.

  6. ברור, במקום לתת סיוע לענף מקווים שאם ישאירו את הישראלים בארץ הם יצאו לנופש, מצד שני אומרים שיש עליה בתחלואה אז איך מאפשרים להתקהלות במלונות, משמע הכל בולשיט, לראש הממשלה שלנו יש אינטרס אחד וזה ידוע מראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.