בנט: כל מי שנכנס לנתב״ג, מרגע הכניסה ועד העזיבה, יחבוש מסכה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במסגרת סיור שערך ראש הממשלה בנתב״ג הוסיף: ״בשלב הזה אנחנו לא משנים מדיניות, והסיבה היחידה היא שאנחנו רוצים ללמוד את האינפורמציה לפני שנקבל החלטות שונות״
נתב"ג. צילום: ספיר פרץ זילברמן

ראש הממשלה נפתלי בנט, ערך היום סיור בנתב״ג בצל החשש מהתפשטות מהמוטציה ההודית בישראל.

בנט שערך מוקדם יותר היום (שלישי) התייעצות גם עם שרי הבריאות והתחבורה אמר:

"בימים הקרובים נצא עם תוכנית של מפת דרכים כדי לא להפתיע אתכם, כדי שתוכלו לדעת – אם ההתפרצות מגיעה לרמה מסוימת, מה יקרה, ותוכלו להיערך עם כמה שפחות הפתעות מעכשיו לעכשיו.

1. אנחנו מקימים מחדש את קבינט הקורונה.

2. מרגע זה, בנמל התעופה בן גוריון – כל מי שנכנס, מרגע הכניסה ועד העזיבה, יחבוש מסכה. נקודה. בלי חריגים.

3. 100% מהאנשים שנכנסים למדינת ישראל יעברו בדיקת PCR. אנחנו מודעים וראינו את התורים, לכן לפני יומיים-שלושה נתנו הוראה להגדיל את מספר עמדות הבידוק וזה כבר בוצע.
הגדלנו את עמדות הבידוק מ-30 ל-70 ונדע להרחיב זאת ככל שנדרש, כדי שהתורים לא יהיו ארוכים מדי.

אני רוצה גם בהזדמנות זאת להודות לשרת התחבורה, שר הבריאות ושר הביטחון שפעלו בצורה נמרצת ומהירה.

4. בשלב הזה אני רוצה לבקש:

מי שלא צריך לצאת לחו"ל, שלא ייצא לחו"ל. מה שחיוני זה בסדר, אבל אם לא צריך – תטיילו בארץ, יש לנו ארץ יפה. נחזק את תיירות הפנים. אני פונה מפה גם לאנשי תיירות הפנים: תהיו מקבלי פנים ותדאגו למחירים שווים לכל נפש.

בשלב הזה אנחנו לא משנים מדיניות, והסיבה היחידה היא שאנחנו רוצים ללמוד את האינפורמציה לפני שנקבל החלטות שונות. אני כבר אומר שיתכנו שינויים משמעותיים במדיניות היציאה מהארץ והכניסה לארץ.

לכן – אם אפשר לוותר על הנופש בחו"ל, ובוודאי אם עוד לא הזמנתם, ההמלצה שלי היא שלא תזמינו.

5. החיסונים לילדים ובני נוער – אנחנו באופן רשמי קוראים לכל בני הנוער מגיל 12 ומעלה לצאת ולהתחסן בהקדם האפשרי.
אני רוצה לומר פה שני דברים:

– כל האינדיקציות המדעיות בישראל ובעולם מלמדות שהסכנה מהמחלה גבוהה לאין ערוך מהסיכון של החיסון. יש המון 'פייק ניוז' אבל אנחנו נוקטים במדע, בעובדות. בארצות הברית, כ-2-2.5 מיליון ילדים כבר התחסנו ולא ראינו מסות של תופעות לוואי. אני יכול להגיד לכם, כאבא לילדים בגיל הזה, אני את ילדיי הולך לחסן. שרת הפנים עדכנה אותי שאת ילדיה היא כבר חיסנה.

– אני רוצה לתת לכם את תמונת המלאי – החיסונים שבידינו, רובם יפוגו עד סוף חודש יולי. המשמעות היא שכדי להשלים את שני החיסונים, צריך להגיע לחיסון הראשון עד ה-9 ביולי. יש לנו מלאי מספק לכולם, אבל מי שלא יתחסן עד ה-9 ביולי, כבר אין לנו חיסונים להמשך, וחבל. לכן, אני מבקש, כרגע קצב ההתחסנות הוא לא טוב, רק 2,000 בני נוער מתחסנים ביום, וכדי לעמוד ביעד שלנו אנחנו צריכים 20,000. בעברית פשוטה: אני קורא להורים – צאו באופן מיידי, תתאמו מול קופת החולים, אתם יודעים כבר את הנוהל, לכו להתחסן כדי שתספיקו בוודאי את החיסון הראשון לפני ה-9 ביולי. כהורה אני לא מחכה, מחר אני ניגש ועושה את זה. כי אם החיסון הראשון לא יקרה עד ה-9 ביולי, כבר לא נוכל לחסן, כי התוקף יפוג.

6. אני ממליץ, ואני אומר את זה בשם אנשי המקצוע: בואו נחזור לחבוש מסכות במקומות סגורים. אני מנחה את שרי הממשלה, את מנהיגי הציבור, מהרגע הזה במקומות סגורים לחבוש מסכה. הסיבה היא שזו עוד לא הנחיה מחייבת, כי אנחנו רוצים לראות במשך כמה ימים רציפים אם אנחנו מעל קו ה-100 מאומתים ביום. עכשיו אנחנו מדברים על 125, אבל אנחנו רוצים לראות שזה לא פיק נקודתי. כשאנחנו נראה שזה רצף, ולהערכתי זה יהיה המצב, זאת תצא כהנחיה מחייבת.

7. לגבי בידודים – לצערי יש הפרות מסיביות של בידוד. אני מבקש מאזרחי ישראל, בוודאי ממי שחוזר מחו"ל – תקפידו על הבידוד. אנחנו מאריכים את הגיוס של 270 פקחים לצורך הזה.

8. הייתה לקונה, שילד שמפר בידוד, בגלל שהוא לא נושא באחריות וההורים שלו לא נשאו באחריות, אז אף אחד לא נשא באחריות. אז את הלקונה הזאת אנחנו סוגרים – הורים שילדיהם יפרו בידוד, הם יישאו באחריות המלאה, אם הילדים מתחת לגיל 12. אבל בואו לא נידרש לסנקציות, אנחנו מדינה אחת.
כרגע לא צריך להיתפס לבהלה, אנחנו במצב טוב כרגע. בסך הכל אנחנו אומרים: נשמור על גבולות הארץ, נהדק אותם, ובתוך המדינה, אני קורא: אנחנו חייבים ביחד לעשות את זה, ביחד. בואו נכבה את הדבר הזה כדי שנוכל להמשיך בשגרת חיינו. זה תלוי רק בהתנהגות שלכם.

נקודה אחרונה ממש – בגלל שהילדים לא יכולים להתחסן עד גיל 12, ומגיל 12-16 עוד לא התחסנו, וגם עד 18, בגדול עיקר המוקד שלנו זה ילדים וצעירים – ולכן תשמרו עליהם. אנחנו מתחילים את הקיץ, אני יודע שזה קשה, יהיו הדבקות פה ושם, אבל בואו נימנע מאירועים המוניים במקומות סגורים ככל האפשר.

תפעילו שכל ישר, אנחנו לא רוצים לחזור לימים של סגר כללי, או סגרים על ערים, אנחנו יכולים להימנע מזה, זה תלוי רק בנו. אם כולנו נגדיל ראש, נתחשב, נבין שהתנהגות לא טובה שלנו פוגעת בזולת, אנחנו יכולים לנצח את הקורונה בלי צעדים דרקוניים.״

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. חבל האמנתי דווקא שבנט ינהיג שינוי, אבל בדיוק ההיפך מתחיל עם האיומים על סגר. אדון בנט ומה יקרה עם הווריאנט הבא? והבא אחריו? הרי אנחנו יודעים בדיוק כמו עם השפעת שיהיו ווריאנטים ומוטציות בלי סוף, נכון? אז מה סגר כללי כל שנה? מחיקת התיירות לחלוטין? זאת הבעיה שלי עם כל הפרוטוקולים הללו בחסות הבריאות. הכלים הללו נעשו כלים יום יומיים במקום רק בעיתות משבר. בושה וחרפה אתה ממשיך בהרס המוחלט של סקטור התיירות והתחבורה האווירית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.