זה היה צפוי: המיליארדר קני רוזנברג בדרך להיות הבעלים הרשמי של אל על

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שקיבל אזרחות ישראלית, אביו של אלי רוזנברג, בעל השליטה הנוכחי, בדרך להפוך בעל השליטה הרשמי באל על. רוזנברג האב: "השקענו באל על ממניעים ציוניים, אבל אנחנו גם מאמינים בהצלחתה העסקית. מינוי הנהלה ודירקטוריון מנוסים אפשרו לאל על להמשיך ולהיות חברת התעופה הלאומית של ישראל"
אלי רוזנברג צפוי להזרים לאל על כ-50-70 מיליון דולר נוספים
אלי רוזנברג, הבעלים החדש של אל על. צילום: בן חורין אלכסנדרוביץ

לאחר שהשלים את תהליך ההתאזרחות שלו בישראל, המיליארדר קני (נפתלי) רוזנברג, בדרך להיות בעל הבית הרשמי של חברת אל על באמצעות חברת “כנפי נשרים תעופה” המחזיקה 42.9% ממניות אל על.

קני רוזנברג הוא אביו של אלי רוזנברג, בן ה-27, בעל השליטה הנוכחי בחברה. רוזנברג הבן, עלה לארץ מארה”ב לפני כ-6 שנים ועד לא מזמן למד בכולל. הפיכתו של אביו לבעל השליטה באל על הייתה שאלה של זמן, מתי ישלים את תהליך האזרחות שלו.

לאחר שהמדינה אישרה לרוזנברג האב את האזרחות הישראלית ולאחר שהמדינה, המחזיקה במניית זהב באל על, אישרה לו בעקבות כך להפוך לבעל השליטה באל על, חברת התעופה מדווחת לבורסה לניירות ערך בתל אביב: “התקבלה במשרדה הסכמת מחזיק מניית המדינה המיוחדת לכך כי קנת’ ניל רוזנברג ואלי זכריה רוזנברג, ירכשו ויחזיקו באמצעות כנפי נשרים תעופה בע”מ, מניות של החברה לרבות בשיעור המקנה להם או לאחד מהם ולכנפי נשרים שליטה בחברה. על בעלי ההיתר וכנפי נשרים לקיים את תנאי והוראות הסכמה זו. יצוין, כי אין כל התייחסות או מגבלה על קנת’ רוזנברג כגורם מממן בהסכמה זו וכן כי אין תנאי בהסכמה זו המגביל את בעלי ההיתר או מי מטעמם להתמנות כדירקטורים או כנושאי משרה בחברה”.

רוזנברג האב, שיוכל להצטרף לדירקטוריון החברה, מסר: “השקענו באל על ממניעים ציוניים, אבל אנחנו גם מאמינים בהצלחתה העסקית; מינוי הנהלה ודירקטוריון מנוסים אפשרו לאל על להמשיך ולהיות חברת התעופה הלאומית של ישראל”.

קני (נפתלי) רוזנברג הוא זה אשר מימן את רכישת השליטה באל על. היקף השקעתו באל על, כולל בהנפקה המיועדת, עולה על 650 מיליון שקל. רוזנברג הוא המייסד והמנכ”ל של רשת מרכזי בריאות הפרוסה ברחבי ארצות הברית, ובפרט במדינת ניו יורק. רשת מרכזי הבריאות, אותה הקים רוזנברג בשנת 1996, כוללת יותר משבעים חברות, מעסיקה כ-35,000 עובדים, ומטפלת ביותר מחצי מיליון איש בשנה. לרוזנברג וצוותו הבכיר גם ידע רב, וניסיון ארוך שנים ומוצלח מאד, בהבראת חברות בהיבט התפעולי והכספי.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

12 מחשבות על “זה היה צפוי: המיליארדר קני רוזנברג בדרך להיות הבעלים הרשמי של אל על”

 1. אז צדקו שאמרו שהבן הוא איש קש של האבא. איך המדינה מוכנה לרמאות כזו?

 2. דני שדה

  גם אם יצעקו מהבוקר עד הערב: חברת אלעל היא חברה פרטית ולא חברת התעופה הלאומית של ישראל. והגיע הזמן להחליף את תמונת בר המצוה של אלי רוזנברג.

  1. אכן אלעל לא חברה לאומית, במידה והמצב היה כך המשכורות של צוות אויר והתנהגותם הנוכחית לא היתה.

   1. נכון מאוד

    לצערנו ההפרטה לעולם לא הושלמה וכל הפרזיטים של המשרדים ותחזוקה שלא עושים כלום ממשיכים למשוך משכורות ללא שום תרומה לחברה. בכל חברה מתוקנת יחס העובדים למטוס הוא קטן בהרבה ממה שיש באל על אבל בגלל הוועדים החזקים החברה נשארה כמו אגף לוגיסטיקה בצה״ל בשנות ה-80 עם המון נגדים שלא עושים כלום – כך גם משרדי אל על. קדימה להטיס את כולם על טיל ולהפוך את החברה הזו לחברה ריווחית ויעילה כדי להחזיר ללקוחות את הכסף. להפוך את מחלקת חווית השירות בטיסה על מנת לשפר את חוויה משמעותית ולהסביר לעובדי החברה שהם נותנים שירות לא עושים טובה שהם עושים את עבודתם.
    כולנו מקווים הצוות האמריקאי יעשה סדר.

 3. ההשקעה הכי גרועה שלהם. 650 מיליון שקל?! מה הם חושבים שהם יראו מזה?….

 4. הנהלה מנוסה

  לא ברור על מה הוא מדבר, הביאו מנהלים כלל לא מנוסים.
  אולי מתכוון להחליף אותם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה