שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

בעקבות ההיסטוריה היוונית

טיול היסטורי (והיסטרי) ביוון מתחיל בהכרת האתרים המרכזיים שעיצבו את התרבות היוונית – ואת ההיסטוריה האנושית \\ תוכן פרסומי
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אתונה, יוון. צילום: Shutterstock

יוון היא כנראה אחת המדינות עם ההיסטוריה הכי מרתקת ומגוונת שיש. ראשיתה עוד בימי קדם, והיא ממשיכה לשנות את פניה כל הזמן. אימפריות שונות שלטו באזור במשך השנים והותירו חותם על ידי יצירת מיקס תרבויות ייחודי, שהלך והתפתח עד שהפך להיות המדינה שאנחנו מכירים היום. ברחבי יוון ניתן למצוא מגוון שרידים עתיקים שמעניקים הצצה להיסטוריה העשירה של האזור כולו, והופכים את הטיול ביוון לאידיאלי לאוהבי ההיסטוריה וטיולי טבע מרתקים. בואו נכיר כמה מהאתרים שלא כדאי לפספס.

האקרופוליס

האתר ההיסטורי המפורסם ביותר ביוון. מדובר בגבעה גדולה במרכז העיר, המשקיפה על אתונה כולה, ועליה מגוון מבנים עתיקים, שרידי מקדשים, פסלים, וכמובן הפרתנון, שנבנה לכבודה של האלה אתנה, והוגדר כאתר מורשת לאומית. באתר תמצאו גם מוזיאון שהוקם על מנת להציג לראווה את השרידים ההיסטוריים והממצאים הארכיאולוגיים הרבים שנמצאו במקום.

אולימפיה

בעיר אולימפיה התקיימו המשחקים האולימפיים בעת העתיקה. המשחקים נערכו כל ארבע שנים, לכבודו של האל זאוס, כפי שמספרת המיתולוגיה היוונית. החפירות הארכיאולוגיות באזור החלו במאה ה- 18 והן נמשכות עד היום, ובהן נתגלו בין היתר המקדש של זאוס והמקדש של אשתו הרה. בנוסף אותרו מבנים ששימשו כאתרי אחסון לאוצרות והמתנות שהביאו איתם האורחים, שהגיעו ממרחקים כדי להתארח ולהשתתף במשחקים האולימפיים.

דלפי העתיקה

האגדה מספרת שדלפי, הממוקמת על מדרונות הר פרנסוס, הייתה בעת העתיקה מקום מושבו של האורקל המפורסם, שעולי רגל מכל אזור הים התיכון הגיעו אליו כדי לשמוע את נבואתו של האל אפולו. בהמשך הפכה דלפי למרכז פוליטי וצבאי חשוב ביוון, ואף ניתן למצוא באזור את אבן האומפאלוס אשר מסמלת את מיקומו של מרכז כדור הארץ. ניתן למצוא באתר גם את שרידי המקדש של אפולו, התיאטרון והאצטדיון העתיקים ועוד.

הארמון המינואי בקנוסוס

שריד מתקופת הברונזה המייצג את התרבות המינואית העתיקה. הארמון בעיר קונוסוס שבכרתים התגלה כמעט במלואו תחת עפר, והוא כולל חללים שהשתמרו כמעט שלמים וככל הנראה שימשו כחדרי מגורים וכחדרי עבודה. בנוסף, הצבעים והציורים שעל הקירות השתמרו גם הם. ההשערה היא שהארמון נהרס על ידי גל צונאמי שנוצר בעקבות התפרצות הר הגעש בסנטוריני בשנת 1500 לפנה"ס.

מיסטראס

מיסטראס הייתה עיר בעלת חשיבות גאו-פוליטית בתקופה הביזנטית והיא גם העיר האחרונה שנכבשה על ידי האימפריה העות'מנית. מהתצפית שבארמון העתיק בעיר ניתן לצפות על כל העמק ששוכן שמתחת. באזור תמצאו גם כנסיות רבות מהתקופה הביזנטית, המתגאות בארכיטקטורה ייחודית, וציורי קיר המייצגים את התקופה.

מצודת פלמידי בנאפפליו

נאפפליו היא עיר נמל ביוון והייתה עיר הבירה הראשונה של יוון המודרנית, עד שנת 1834. בגבעה הצופה על העיר תמצאו את מצודת פלמידי, על שם פלמידס שהמציא את האלפבית היווני. המצודה נבנתה על ידי הוונציאנים בראשית המאה ה-18, ונכבשה על ידי האימפריה העות'מאנית כשנה בלבד לאחר סיום בנייתה. המצודה מצויה בגובה 240 מטרים ומאפשרת תצפית על העיר כולה וגם על הים.

האי דלוס

באי דלוס תמצאו מבנים היסטוריים עתיקים ופסלים של דמויות מהמיתולוגיה היוונית, בין היתר של אלת הפריון ואל השמש. אל האי אפשר להגיע לצורך לסיור למשך מספר שעות בלבד.

אגורה העתיקה

מתחם האגורה באתונה שימש בעת העתיקה כמקום מפגש מרכזי בעל חשיבות חברתית ופוליטית. חפירות ארכיאולוגיות באזור חשפו שרידים רבים, בין היתר את מקדש הפאיסטוס  שנבנה משיש בשנת 449 לפנה"ס ואת הסטואה של אטלוס (בניין ששימש למסחר). לאחר שכבשו הרומאים את אתונה הם חידשו את מתחם האגורה והקימו בו בתי מקדש, בית משפט וחנויות מסחר.

מה חשוב לדעת לפני שמתכננים טיול באתרים ההיסטוריים ביוון?

לצד האתרים המוכרים שסקרנו, ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי טיול נוספים ביוון. לכן חשוב שתתכננו מראש את מסלולי הטיול שלכם, תיבחרו במה להתמקד ותתאימו את המסלולים להרכב המטיילים והגילאים. כדאי בנוסף להחליט האם תרצו לטייל באופן עצמאי או להזמין מראש סיורים מודרכים. יש ביוון מדריכים מקומיים מצוינים, וגם לא מעט מדריכים ישראלים שיכולים ללוות אתכם באתרים השונים.

בנוסף, אל תשכחו לסגור ביטוח נסיעות לחו"ל לפני החופשה ביוון. אמנם מדובר ביעד שקרוב אלינו מבחינה גאוגרפית, אך הקרבה היחסית לא תושיע במידה שתזדקקו לסיוע רפואי בחו"ל – ולא יהיה לכם את הכיסוי הנחוץ. הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחו"ל נועד למטרות אלו בדיוק: לכסות הוצאות רפואיות בחו"ל במידת הצורך.

הביטוח אמור לכסות בין היתר תור לרופא, תרופות, אשפוזים וניתוחים. בעת הצורך, הביטוח מכסה גם מקרים מורכבים דוגמת חילוץ אווירי לביה"ח או הטסה חזרה ארצה. לרובד הבסיסי ניתן להוסיף הרחבות בהתאם לצרכים שלכם, כמו למשל הרחבת הריון, הרחבות הקשורות לאופי הטיול (למשל הרחבת ספורט אתגרי אם אתם מתכננים לעסוק בפעילויות אתגריות במהלך החופשה), ביטוח למכשירים אלקטרוניים (טלפונים ניידים, מחשבים ומצלמות) ועוד.

האם ביטוח נסיעות יכסה מקרים של הידבקות בקורונה?

הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחו"ל אמור לכסות הוצאות הרפואיות, ובכלל זה טיפול רפואי בעקבות הידבקות בקורונה. עם זאת, הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד כרוכים לעיתים לא רק בהוצאות רפואיות, אלא במגוון הוצאות נוספות ובלתי מתוכננות. על מנת להתמודד עם הוצאות אלו, כדאי לרכוש הרחבת קורונה ייעודית במסגרת ביטוח נסיעות.

כך למשל ביטוח נסיעות ליוון עם מגן קורונה של הפניקס, נועד להגן על הכיס מפני מגוון תרחישי קורונה לפני הנסיעה ובמהלכה. בין היתר כוללת הרחבת מגן קורונה החזר הפסד הוצאות בגובה עד $6,000 (מתוכם עד $2,000 עבור כרטיסי הטיסה במחלקת תיירים), במקרה של ביטול הנסיעה בעקבות הידבקות בקורונה בשבוע שקדם לטיסה. ההרחבה כוללת גם החזר הוצאות לינה במקרה של הארכת השהות מעבר לתקופת הביטוח המקורית בעקבות הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד, ומענה למגוון תרחישים נוספים.

אז בואו נסכם: יעד מושלם לחופשה הקרובה – יש! מגוון מסלולים ואתרים מרתקים לבחור מבניהם – יש! ביטוח נסיעות לראש שקט – יש!  כל שנותר הוא ליהנות מטיול שיירשם בדפי ההיסטוריה…

מידע זה הינו כללי אודות התכנית בלבד וכל האמור כפוף לתנאי הפוליסה המלאים ולסייגיה. לעיון בתנאי הפוליסה המלאים ולמידע מלא אודות הכיסויים הביטוחים, החרגות וסייגים, ניתן להיכנס לאתר החברה.

החברה עושה מאמצים בכדי לוודא שהמידע המוצג בכתבה הינו המידע השלם והמדויק, אולם עשויים להיות שינויים ו/או להופיע בכתבה אי דיוקים ו/או שגיאות. הסתמכות על המידע הינה באחריות עושה השימוש במידע בלבד. החברה לא תישא באחריות כלשהי בגין כל נזק ו/או הפסד מכל מין וסוג שהוא העלולים להיגרם, בין במישרין ובין בעקיפין, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה. האמור בכתבה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי או כל ייעוץ אחר המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. הפניקס חברה לביטוח בע"מ.

תוכן פרסומי

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.