בעקבות הורדת הדירוג: פתאל החזקות ופתאל אירופה ישלמו ריבית גבוהה יותר למחזיקי אג”ח

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת מידרוג הורידה את הדירוג של החברות פתאל החזקות ופתאל אירופה. בעקבות כך, פתאל החזקות תאלץ לשלם למחזיקי האג"ח ריבית שנתית של 0.25% ופתאל אירופה ריבית שנתית של 0.5%
פתאל מפחיתה עלויות
דוד פתאל. צילום: רונן מחלב, פספורטניוז

לאחר שחברת מידרוג הורידה את הדירוג המנפיק ודירוג אגרות החוב לפתאל החזקות ולפתאל אירופה (פתאל החזקות הורדה לדירוג Baa1.IL ופתאל אירופה הורדה לדירוג A2.IL) – החברות יאלצו בשל כך לעלות את הריבית השנתית המשולמת למחזיקי האג”ח.

פתאל החזקות מוסיפה ריבית של 0.25% לריבית השנתית לטובת מחזיקי סדרות ב’ וג’, ופתאל נכסים מוסיפה 0.5% לריבית השנתית המושלמת למחזיקי סדרה ב’, אותו שיעור תוספת למחזיקי סדרה ג’ ותוספת של 0.25% לריבית השנתית המושלמת למחזיקי סדרה ד’.

בהחלטה על הורדת הדירוג של פתאל החזקות, מידרוג העריכה כי, “בשנים הקרובות החברה צפויה להציג יחסי כיסוי חלשים יותר. כמו כן, מידרוג מעריכה כי בשנת 2020 החברה תציג FFO שלילי. בשנים 2021-2022 היקף ה-FFO יגדל להיקף של 290 ו-530 מיליון שקל בהתאמה”.

עוד צופה מידרוג, “ביצוע הנפקות הון התורם לנזילות החברה ושינוי אמות מידה פיננסיות בסדרות אג”ח. יחד עם זאת, שינוי אמות המידה הינו לתקופה מוגבלת על כן ככל שהפגיעה בפעילות והירידה בהיקף ה-EBITDA יימשכו גם בשנים הבאות חתכן סיכון של אי עמידה באמות המידה לאג”ח”.

מידרוג מנמקת כי הדירוג השלילי נובע “ממשבר התפרצות הקורונה והשלכותיו. השלכות משבר הקורונה כוללות פגיעה ישירה ומידית בפעילות עקב מוגבלות התנועה וההתכנסות וחשש כי המיתון הגלובלי הצפוי יביא בהמשך לפגיעה נוספת בענפי התיירות והמלונאות”.

לגבי הורדת הדירוג של פתאל אירופה, במידרוג מסבירים כי, “התגברות אירועי ‘גל שני’ של התפרצות הקורונה בישראל ובאירופה, לרבות חידוש חלק ממגבלות תנועה והתכנסות באירופה ובשאר העולם מביאות לפגיעה נוספת בענף המלונאות המהווה את ‘נכס הביס’ של נכסי החברה ולהורדה בדירוג החברה האם, פתאל החזקות המהווה שוכר יחיד בנכסי החברה”. יחד עם זאת, במידרוג מציינים כי לפתאל אירופה “יתרות מזומן משמעותית מאוד ביחס לצרכי שירות החוב וללא צרכי נזילות משמעותיים נוספים, יתרות המזומנים ושווי מזומנים של החברה ליום 30 ביוני 2020 עמדו על כ-85 מיליון אירו ולאחר תאריך המאזן החברה מימשה נכס (אשר הוחכר בחכירה חוזרת לקבוצה) בתמורה נטו של כ-20 מיליון אירו וביצעה גיוס אג”ח בסך של 250 מיליון שקל, כאשר שירות חוב השנתי של החברה מסתכם בכ-60-70 מיליון אירו בלבד”.

מידרוג מציינת לטובה כי היא “רואה בהיקפי המזומן הגבוהים גורם ממתן משמעותי בהיותם מקור חליפי לשירות החוב בטווח הקצר והבינוני”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “בעקבות הורדת הדירוג: פתאל החזקות ופתאל אירופה ישלמו ריבית גבוהה יותר למחזיקי אג”ח”

  1. מירי קפון

    כל קטע של עיתון מעודד את כולנו בעשייה נמרצת, האיש, האגדה, החלום, כולנו פתאל, בטוחים בדרכו, גם אם צריך לשלם יותר, ברגע ששמי הקורונה ייעלמו לנו, ידינו נטויה חזק בענף לפריצה אדירה, רבת משמעות,
    ענף התיירות התחזק, יפרוץ, ינוע, ימים טובים יבואו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה