ברוכים הבאים לישראל?

צפו: כך אנחנו מקבלים את פני התיירים בנתב"ג: תורים אינסופיים והמתנה ארוכה בדלפקי ביקורת גבולות, שרובם אתמול (שני), לא היו מאוישים בשעות הצהריים (14:00). שלשום שר התיירות הכריז בגאווה: "ממשיכים בשבירת השיאים בתיירות"...

נתב"ג

שר התיירות, יריב לוין, השתבח שלשום בגידול המתמשך בתנועת התיירות הבינלאומית לישראל והצהיר: "פעולות השיווק שלנו נושאות פירות…ממשיכים במגמת שבירת השיאים בתיירות ושומרים על רצף של 19 חודשים של עליות במספרים".

לו היה מזדמן השר אתמול בשעות הצהריים לנתב"ג, מן הסתם, גם הוא היה מתבייש למראה התורים האינסופיים של התיירים מול דלפקי ביקורת הגבולות.

4-5 דלפקים המיועדים לבעלי דרכונים זרים עבדו באיטיות ולא היו ערוכים לכמות העצומה של התיירים, ואילו מרבית הדלפקים לא היו מאוישים כלל. בעלי הדרכונים הישראלים נהנו ממעבר סביר יחסית  ואילו בעלי הדרכונים הזרים המשיכו להשתרך בתורים ארוכים.

כשאנו חולפים על פניהם של התיירים המתוסכלים והממורמרים, שהמתינו בסבלנות, שמענו גם משפטים כמו: "הטיסה יצאה בזמן, לא היה עיכוב, וכעת אנחנו תקועים כאן כבר יותר מחצי שעה"….

מסתבר, כי התלונות על התורים אינן חדשות ומארגני תיירות רבים מסרו לפספורטניוז כי מדובר במצב בלתי נסבל שקורה לא פעם בחודשים האחרונים,

כך אנו מצפים להביא עוד ועוד תיירים לישראל ולשבור שיאים?!

סביר להניח שהתיירים, שהמתינו אתמול בין שעה לשעתיים מול דלפקי ביקורת הגבולות, וככל הידוע, לא מדובר גם בתקרית חד פעמית, ישקלו היטב לפני שיחליטו לשוב לבקר בארץ, אחרי חוויה מפוקפקת שכזאת ולקבלת פנים נוסח מדינת "עולם שלישי".

מרשות האוכלוסין והגירה נמסר בתגובה כי לא היו אתמול כל דיווחים על עומסים יוצאי דופן והתמונות הנ"ל תמוהות.

נתב"ג, אתמול, 11/06

נתב"ג 11/06

נתב"ג אתמול: יותר מחצי עמדות בקרי הגבולות סגורות