בריטיש איירווייס מבטלת את טיסותיה לקראת השביתה ב-27 בספטמבר

דוברות חברת התעופה מסרה כי ההחלטה לבטל הטיסות נועדה "לתת ללקוחות ודאות רבה ככל האפשר". לרוכשי הכרטיסים הוצעו החזר כספי מלא או אפשרות להעביר טיסתם למועד אחר או לרכוש כרטיס בחברת תעופה חלופית. יום של השבתה מחירו הוא 40 מיליון ליש"ט

צילום: shutterstock

 

בריטיש איירווייס החלה לשלוח הודעות דוא"ל לנוסעים שרכשו טיסות ל-27 בספטמבר על ביטול  טיסותיהם בשל שביתת הטייסים הצפויה במועד זה. שביתה של הטייסים במשך יומיים בשבוע שעבר גרמה לביטול מאות טיסות שבהן היו אמורים לטוס 200,000 נוסעים.

דוברות חברת התעופה מסרה כי ההחלטה לבטל הטיסות נועדה "לתת ללקוחות ודאות רבה ככל האפשר". לרוכשי הכרטיסים הוצעו החזר כספי מלא או אפשרות להעביר טיסתם למועד אחר או לרכוש כרטיס בחברת תעופה חלופית.

יום של השבתה מחירו הוא 40 מיליון ליש"ט אך בריטיש איירוויס תמנע על ידי מתן ההודעה המוקדמת לנוסעים אפשרות שהיא תתבע לשלם פיצויים על בסיס התקנות המחייבות את חברות התעופה האירופיות.

איגוד טייסי התעופה הבריטי (BALPA) אמר בתגובה כי ההחלטה לבטל טיסות כעת, שבועיים לפני השביתה, היא "לא אחראית ולא מתחשבת בלקוחותיה". האיגוד טוען כי קבע את מועד השביתה כדי לאפשר את חידושו של המשא ומתן אך לדבריו הנהלת החברה מתעלמת מפנייתו. לטענת BALPA חברת התעופה פעלה כך כדי להימנע מתשלום פיצויים לנוסעים.

הביטול המוקדם של הטיסות ימנע את הכאוס שנוצר ערב השביתה בשבוע שעבר כאשר עשרות אלפי נוסעים ניסו להתקשר אל החברה כדי לברר בעניין טיסותיהם, שבוטלו ברגע האחרון.

נושאים שמוזכרים בידיעה