בריטיש איירווייס: 3 ימים של שביתת טייסים בספטמבר

איגוד הטייסים הודיע כי החברה דחתה את כל ההצעות לפתרון סכסוך העבודה ו-93% מהטייסים הצביעו על יציאה לשביתה. הנהלת החברה הודיעה, כי השביתה תפגע בעשרות אלפי נוסעים ועושה מאמצים לצמצם את נזקי השביתה

צילום: 123rf

איגוד הטייסים הבריטי, Balpa, הודיע שטייסי בריטיש איירווייס ייצאו לשביתה ב-9, 10 ו-27 בספטמבר, אחרי שהמו"מ עם הנהלת החברה על תביעות השכר של הטייסים נכשל. האיגוד ציין כי "לא נותרה ברירה אלא לקרוא לשביתה" ו-93% מטייסי בריטיש איירווייס תמכו במהלך.

הנהלת החברה ציינה, כי היא הציעה לטייסים תוספת שכר של 11.5% במשך 3 שנים, כפי שקיבלו עובדים אחרים של החברה, ואין סיבה לשביתה, שתפגע בעשרות אלפי נוסעים.

איגוד הטייסים הדגיש שהטייסים כבר הקריבו קיצוץ בשכר, בתנאי הפנסיה והחופשות, כדי לסייע לחברה, אך כעת, לאחר שהחברה רשמה רווח של שני מיליארד ליש"ט בשנה האחרונה, השביתה היא "מפלט אחרון עם הרבה תסכול נוכח המצב העסקי העכשווי של החברה".

 

עפ"י ה'גרדיאן' הבריטי, אלכס קרוז, מנכ"ל בריטיש איירווייס, שיבח את טייסי החברה והאשים את האיגוד, "המשרת אותם בדרך רעה מאד", ואף הדגים את סכומי הכסף, שישתכרו הקפטנים בחברה: בין 167,000 ל-200,000 ליש"ט שכר שנתי כולל בונוסים, בתום ההסכם התלת שנתי.

קרוז הוסיף, שכבר בסוף השבוע החברה תתקשר לכל הנוסעים, העלולים להיפגע מן השביתה, ותאפשר להם לשנות את הזמנת הטיסה. עם זאת, בריטיש איירווייס מתכננת לשכור מטוסים וצוותים מחברות אחרות, או להעביר נוסעים לחברות אחרות המבצעות טיסות באותם קווים, כדי לאפשר לכמה שיותר נוסעים לטוס עפ"י המתוכנן.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה