כאוס בשדה"ת בברצלונה

108 טיסות כבר בוטלו בשל הפגנות תומכי עצמאות קטלוניה והבוקר טיסות רבות נוספות בוטלו או עוכבו. לקראת חצי היום מרבית הטיסות אמורות לצאת במועדן. לפחות 75 בני אדם נפצעו נפצעו אמש בהפגנות בשדה התעופה במחאה כנגד גזר דינם של מנהיגי התנועה הפרו-קטלונית

צילום: 123rf

 

לוח הטיסות של שדה התעופה של ברצלונה מלמד שביטולי הטיסות ועיכוב אחרות שהחל אתמול אחר הצהריים לא שכך וגם הבוקר טיסות רבות בוטלו או עוכבו. עם זאת לקראת חצי היום מרבית הטיסות אמורות לצאת במועדן.

לפחות 75 בני אדם נפצעו כאשר אלפי מפגינים פרו-קטלוניה התכנסו אמש בשדה התעופה של ברצלונה להפגין מחאתם נגד עונשי המאסר שהוטלו על מנהיגי התנועה למען עצמאות קטלוניה. משטרת החבל הגיבה בירי קצף וגז מדמיע בעוד המפגינים זרקו לעברם אבנים כבדות וחסמו את המעברים עם עגלות מטען.

תומכי העצמאות קראה לאוהדיה להתכנס בשדה התעופה ולהפגין כדי להביע מחאתם על גזרי הדין. בעקבות השתלטותם על של המפגינים על אולמות הנוסעים, החל משעה 4 אחר הצהריים, נאלצה הנהלת השדה לבטל 108 טיסות בעוד אחרות סבלו מאיחורים ניכרים.

סיבה משמעותית לביטול הטיסות או לעיכובים היתה כי נוסעים התקשו להגיע לשדה התעופה. כבישים המובילים לשדה נחסמו ובמקביל, הורתה המשטרה לעצור את תנועת הרכבות לשדה התעופה כדי למנוע ממפגינים להגיע לשם. שירות הרכבת בקווים אחרים הופסקו לאחר שמפגינים הניחו צמיגים בוערים ובולי עץ על המסילות.

בית המשפט העליון בספרד הרשיע אתמול (14.10.19), וגזר עונשי מאסר של עד 13 שנים על 12 ממנהיגי הבדלניים שהואשמו בקידום בלתי-חוקי של המשאל לעצמאות קטלוניה וההכרזה ב-2017 על עצמאות החבל בעקבות תמיכה מסיבית של 90% מן המצביעים.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה