בתא הטייס: נשים עדיין במיעוט משמעותי ביותר

אתר fromatob.com ערך ניתוח מקיף של אחוז הנשים הטייסות בחברות תעופה ברחבי העולם, עפ"י נתוני אוגוסט 2019 של איגוד הטייסות הבינלאומי ומידע מטעם החברות, והגיע למסקנות ברורות: הנשים רחוקות מאחור. הנתונים בכתבה שלפניכם

צילום: 123rf

נוכח הצמיחה המתמדת של ענף התעופה, ניתן היה להניח כי יותר ויותר נשים מצטרפות למקצוע הטייס בעל האוריינטציה הגברית המסורתית.

האתר הבינלאומי fromatob.com נטל על עצמו לבדוק את הנושא וערך ניתוח מקיף של אחוז הנשים הטייסות בחברות תעופה שונות ברחבי העולם, והתבסס על הנתונים המעודכנים לחודש אוגוסט 2019 של איגוד הטייסות הבינלאומי, International Society of Women Airline Pilots, וגם על מידע של חברות התעופה.

המסקנות חד משמעיות: ברוב החברות מספר הנשים טייסות זניח למדי, ובחברות מעטות במיוחד הנשים מהוות לכל היותר כ-10% מצוות הטייסים של החברה.

כדאי לציין כי בחברות מסוימות לא הגיבו לנתונים הלא מחמיאים של התחקיר, והחברות, בהן אחוז הנשים הטייסות שואף ל-0%, אף סירבו להתייחס לנושא.

באמריקה הצפונית חברת התעופה המובילה באחוז הטייסות היא הוואיין אייר – 9.6%. ביונייטד איירליינס – 7.5% טייסות, באייר קנדה – 6.5%, באמריקן איירליינס -4.9%, בדלתא אייר ליינס -4.8%.

באירופה שתי חברות מובילות: Flybe הבריטית ולוקסאייר הלוקסמבורגית – 10% טייסות. באייר פראנס – 8%, בלופטהנזה – 6%, בק.ל.מ – 4.8%, בפינאייר – רק 2.8%, ואילו באיירופלוט – רק 1.4% נשים טייסות.

באסיה – פסיפיק – בשיא העולמי באחוז הטייסות מחזיקה חברת התעופה האזורית, קוואנטס-לינק – 11.6% טייסות. באוסטרליה איירליינס – 9.6%, בקוואנטס – 5.6%, באייר ניו זילנד – 4.7%, בקטאר איירווייס – רק 2.4%, ובאמירייטס – 2.3% בלבד.

נושאים שמוזכרים בידיעה