גם קבוצת לופטהנזה מפסיקה לטוס לאיראן

בהמשך להתרעה של הרשות האירופית לבטיחות התעופה (EASA), בעקבות הפלת המטוס האוקראיני, החליטה קבוצת לופטהנזה להמשיך את השעיית כל הטיסות לטהרן ובמרחב האווירי של איראן, לפחות עד סוף החורף

קבוצת לופטהנזה. צילום יח"צ

כידוע, כבר בשנה שעברה, בעקבות הסנקציות האמריקניות על איראן, מרבית חברות התעופה המערב אירופיות – בריטיש איירווייס, אליטליה, אייר פראנס וק.ל.מ – הפסיקו לטוס לאירן, ורק חברות קבוצת לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס ולופטהנזה עצמה, המשיכו להפעיל קווי תעופה סדירים לטהרן.

בעקבות הפלת המטוס האוקראיני וההתרעה של הרשות האירופית לבטיחות התעופה (EASA), החליטה קבוצת לופטהנזה להפסיק את הטיסות לטהרן ובמרחב האווירי של איראן, הן של אוסטריאן והן של לופטהנזה, לפחות עד סוף חודש מרץ, עקב "המצב הביטחוני הלא ברור המתמשך במדינה".

EASA המליצה לחברות התעופה לא לטוס בשמי איראן. "בגלל המצב הביטחוני המסוכן והתיאום הגרוע בין תעופה אזרחית למבצעים צבאיים, ישנו סיכון לאיתור מוטעה של כלי טיס אזרחיים. בגלל נוכחותן של מערכות הגנה אווירית מתקדמות, מומלץ להיזהר מהסיכון הכרוך בתעופה האזרחית" – נכתב בהתרעה של הרשות האירופית לבטיחות התעופה, בתוקף עד ה-16 ביולי.

קבוצת לופטהנזה פרסמה הודעה פומבית בטוויטר: "כשיהיה לנו מידע מפורט, נחליט אם ומתי ניתן להפעיל שוב את הטיסות שלנו לאיראן. אנו מצרים על אי הנוחות לנוסעים שלנו".

 

נושאים שמוזכרים בידיעה