גם קפריסין מחמירה מגבלות: 300 אירו לאי חבישת מסכה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במדינה, שהייתה כמעט נקייה מקורונה, התגלו בימים האחרונים לא מעט נדבקים, והרשויות מיהרו להתקין הגבלות למניעת התפשטות הנגיף
לימסול, קפריסין
המרינה החדשה בלימסול. צילום: פספורטניוז

כידוע, קפריסין נחשבת מדינה ‘ירוקה’ בכל קנה מידה ופתוחה לתיירות בינלאומית ממדינות אירופה וממדינות ‘ירוקות’ מומלצות מרחבי העולם, אלא שבימים האחרונים קברניטי המדינה ורשויות הבריאות החלו לחשוש מהתפשטות הקורונה עקב גילוי מקרים לא מעטים של נדבקים חדשים.
אתמול, ביום שישי, כבר הוכרזו 25 מקרים נוספים לכמה עשרות, שנתגלו בימים האחרונים, כשהריכוז הבולט הוא בלימסול.
בעקבות כך, ולאחר התייעצויות בארמון הנשיאות, כפי שמדווח אתר Cyprus Mail, פרסמו הרשויות סדרה של מגבלות ותקנות חדשות, ובראשן החובה לעטות מסכה באזורים צפופים.
ניקוס אנסטסיאדס, נשיא קפריסין, התריע: “אי ציות יביא להחלטות בלתי רצויות הכרוכות באמצעים מחמירים יותר כדי להגן על בריאותם של האזרחים, עם השלכות כספיות”.
האמצעים החדשים נוגעים לחובה במסכות באזורים צפופים ומקורים, כמו קניונים, בנקים, סופרמרקטים, בתי חולים וכנסיות, וכן באוטובוסים ובמוניות. מי שיימצא בלא מסכה ייקנס ב-300 אירו. הקנס ישולם על ידי האדם ולא על ידי העסק. הכלל לגבי מסכות תקף מעל גיל 6.
הרשויות גם יגדילו את בדיקות הנגיף האקראיות היומיות בשדות תעופה מ-600 ל-1,000, תוך התמקדות בעיקר בקפריסאים שחוזרים מחופשות, “מכיוון שהתברר כי האחוז הגדול ביותר של המקרים נוגע למקומיים עם היסטוריית נסיעות”.
הרשויות גם יעצימו את הבדיקות בעסקים, מסעדות ובמתחמים אחרים “עם הוראות מפורשות לאפס סובלנות”. באשר לבתי חולים ובתי זקנים, מומלץ להגביל את הביקורים.
בלימסול יושמו הגבלות על המספרים המותרים בכנסיות. המספר המרבי נקבע על 75 איש. יתר על כן, אוטובוסים ציבוריים במחוז לימסול חייבים לנסוע עם לא יותר מ-50 אחוז תפוסה. בלימסול לא תותר התקהלות של יותר מ-10 אנשים במפגשים חברתיים, בעוד שמספר הלקוחות המרבי במסעדות, בתי קפה וברים יצומצם ל-75. המספר המרבי במוניות, כולל הנהג, צריך להיות שלושה אנשים. האמצעים הנוגעים ללימסול יהיו בתוקף למשך שלושה שבועות.
קונסטנטינוס יואנו, שר הבריאות, אמר כי הסרת ההגבלות הרבות הביאה לכך שרבים התעלמו מאמצעי ההגנה האישיים וההתרחקות החברתית, בעוד שאנשים שהיו צריכים לבודד את עצמם לא עשו זאת.
השר אמר כי הוא ושר המשפטים נתנו הוראות מחמירות חדשות לרשויות המוסמכות לאכוף את התקנות למניעת התפשטות הקורונה.
“בקפריסין יש התפרצות בקרב אנשים עד גיל 40. הרוב לא מפתחים תסמינים, אבל חייבים לנקוט באמצעי הגנה עצמית. זה קורה בכל קפריסין ולא רק בלימסול,” אמר.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.