גרמניה מגדילה את המס על כרטיסי טיסה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במסגרת המאבק בזיהום האוויר, המס יגדל בהיקף של עד 75% בטיסות פנים ובטיסות קצרות, וכדי לעודד נסיעה ברכבת הלא מזהמת, ממשלת גרמניה גם תקטין את המס על כרטיסי הרכבת

 

החל מאפריל 2020 יעלו מחירי כרטיסי הטיסה בגרמניה עקב הגדלת מיסי איכות הסביבה על כרטיסי הטיסה ועל מנת לעודד את הנוסעים להעדיף נסיעה ברכבת על פני טיסה.

גובה המיסים החדשים נקבע עפ”י משך הטיסה, והמס הגבוה ביותר יוטל על טיסות פנים בתוך גרמניה וטיסות קצרות מיעדים בגרמניה ליעדים באירופה.

המס על כרטיס לטיסות אלה יגדל ב-75% – מ-7.50 אירו ל-13.03 אירו. ליעדים בינוניים מגרמניה ואליה – המס יעלה מ-23.43 אירו ל-33.01 אירו, ואילו המס לטיסות ארוכות טווח יעלה מ-42.18 אירו ל-59.43 אירו.

מובן שהגדלת המס תפגע משמעותית בחברות הלואו קוסט, כמו ריינאייר, המוכרת כרטיסי טיסה באירופה בסכומים זעומים, וכמובן, יוצאת נגד התוכנית. לעומת זאת, קרסטן שפור, מנכ”ל קבוצת לופטהנזה, טוען זה מכבר, כי מחירי הכרטיסים הזולים של ריינאייר “כלכלית ואקולוגית גובלים בחוסר אחריות”.

הגדלת המיסים, בדרך הטבע, תגולגל על הנוסעים מגרמניה ואליה. בטיסות ארוכות טווח המס המוגדל כמעט לא יורגש, אך בטיסות הלואו קוסט הקצרות והזולות, המס יגדיל משמעותית את מחירי הכרטיסים. עד אפריל 2020 חברות התעופה תוכלנה להיערך ולעדכן את הנוסעים במחירים החדשים.

מעבר לכך, כדי לעודד את הנוסעים להשתמש בשירותי הרכבות במקום בטיסות, ממשלת גרמניה החליטה גם להוריד את המס על כרטיסי רכבת מ-19% ל-7% בלבד.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.