שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

דיגיטל הוא שם המשחק: השת״פ הטכנולוגי החדש של אמריקן איירליינס ומיקרוסופט

כחלק מהשותפות וההסכם החדש, אמריקן תשתמש בשירותי הענן של מייקרוסופט כפלטפורמת הענן המועדפת עליה עבור יישומי חברת התעופה ותאיץ משמעותית את השינויים והחידושים הדיגיטלים שלה. שתי החברות צופות שהנסיעות והתיירות צפויות השנה לעלות על הרמות שלפני המגפה
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
צילום: Shutterstock

אמריקן איירליינס וענקית הטכנולגיה עולמית מיקרוסופט, חתמו על הסכם שיתוף פעולה שיאפשר לאמריקן איירליינס שימוש בטכנולוגיה ייחודית שתיצור חוויות טכנולוגיות עבור נוסעי חברת התעופה הגדולה בעולם ולעובדי חברת התעופה.

כחלק מהשותפות וההסכם החדש, אמריקן תשתמש בשירותי הענן של מייקרוסופט-Microsoft Azure כפלטפורמת הענן המועדפת עליה עבור יישומי חברת התעופה ועומסי העבודה העיקריים שלה, ותאיץ משמעותית את השינויים והחידושים הדיגיטלים שלה מהלך אשר יציב את מיקרוסופט כאחת מהשותפות הטכנולוגיות הגדולות של אמריקן איירליינס.

בחברת אמריקן מציינים כי עתה כשהנסיעות והתיירות צפויות השנה לעלות על הרמות שלפני המגפה, שתי החברות מתכוננות לעתיד שבו הצרכנים מצפים שחווית הטיול שלהם תאפשר להם להיות מחוברים יותר, לצד חוויית טיסה מותאמת אישית יותר ויותר על פי דרישה מאי פעם.

באמצעות השותפות ביניהן, אמריקן ומיקרוסופט ישתמשו בנתונים ובטכנולוגיות דיגיטליות אחרות כדי לענות על דרישות הלקוחות תוך ייעול תהליכים עסקיים כדי לתת לעובדי אמריקן איירליינס את הכלים המאפשרים חווית נסיעה חלקה יותר עבור כלל הנוסעים. לדוגמה, החברות חוזות עתיד שבו כל היבט של חווית הלקוח ופעילות חברת התעופה יעבור אופטימיזציה באמצעות אנליטיקה מתקדמת וטכנולוגיות דיגיטליות אחרות – ממעקב משופר של תיקים ושינוי מסלול אוטומטי של טיסות בהתבסס על תנאי מזג האוויר ועד לשימוש בתאומים דיגיטליים.

"הפעלה מהימנה של אלפי טיסות ברחבי העולם כדי לקחת נוסעים למאות יעדים היא קריטית לאמריקאים, וזו הסיבה שאמריקן איירליינס בחרה בטכנולוגיה של מיקרוסופט על מנת לתמוך ביישומים שלנו", אמרה מנהלת המידע הראשית של אמריקן מאיה לייבמן. "עם הכוח של Microsoft Azure, אמריקן יכולה לחדש ולהאיץ את הטרנספורמציה הטכנולוגית שלה, ולהעניק לצוות שלנו כלים מוגברים שיספקו לללקוחותינו חווית נסיעה משופרת."

"כאשר תעשיית התעופה ממשיכה להשתנות, בניית בסיס טכנולוגיה דיגיטלית בענן תהיה חיונית לחוסן עתידי", אמר ג'דסון אלטהוף, סמנכ"ל סמנכ"ל ומנהל מסחרי ראשי של מיקרוסופט. "באמצעות השותפות שלנו, אמריקן איירליינס נוקטת בגישה עתידית, הענן הראשונה לשימוש בנתונים, בינה מלאכותית ופלטפורמות שיתוף הפעולה שלנו כדי לדמיין מחדש לא רק את הפעילות שלה, אלא את חוויות העובדים והלקוחות שלה."

באמריקן מספרים כי כבר עכשיו, חברת התעופה ומיקרוסופט מתקדמות לעבר חוויות חדשניות ומשנות עבור עובדי ולקוחות חברות התעופה. כאשר מטוס נוחת במרכז הגדול ביותר של אמריקן איירליינס, שדה״ת דאלאס פורט וורת' (DFW), הגעה מהירה לשער היא קריטית. אמריקן ומיקרוסופט מיישמות למידה מראש וניתוח נתונים כדי לצמצם את זמן הממתנה, חוסכות אלפי ליטרים של דלק סילוני בשנה ומעניקות לנוסעים זמן נוסף לטיסה הבאה שלהם. בנויה על שירותי הענן של מייקרוסופט, תוכנית השער החכמה של אמריקן מספקת ניתוח בזמן אמת של נתונים, כולל מידע ניתוב ומסלול להקצאה אוטומטית של השער הזמין הקרוב ביותר למטוסים המגיעים.

בעבר, החלטות על בחירת השער עבור 136 השערים של אמריקן ב-DFW דרשו מעורבות ידנית יותר מתכנני השערים. כעת, התוכנית יכולה להסתכל על מספר נקודות נתונים בו-זמנית עבור מאות כניסות יומיות, ומספקת את היכולת לחסוך יותר מדקה של זמן מונית לכל טיסה. מהלך שכזה חוסך עד 10 שעות ביום ומאפשר צריכת דלק נמוכה יותר וירידה בפליטת CO2

שיפור שיתוף הפעולה הקדמי כדי לעודד חוויות לקוחות טובות יותר

כדי שטיסה תצא בזמן נדרשים חברי צוות רבים מאחורי הקלעים לגרום לזה לקרות. מדי יום עובדים יחד אנשי תחזוקה, צוות קרקע, טייסים, דיילות ומנהלי שערים כדי להבטיח שכל טיסה תצא בזמן. עד לאחרונה, חברי הצוות הללו, הסתמכו על גישה למידע דרך מחשבים שולחניים או מחשבים ניידים. אמריקן ומיקרוסופט יצרו את אפליקציית ConnectMe, אליה יכולים חברי הצוות לגשת מכל מכשיר נייד באמצעות אפליקציה התומכת ב-Microsoft Power Apps ב-Microsoft Teams. כעת מציינים בחברת אמריקן איירליינס עם מידע שכזה הנמצא בקצות אצבעות העובדים, החברה האיצה את זמני פניית המטוס בשערים וחיברה אלפי חברי צוות בחזית באמצעות פלטפורמה אחת.

יצירת פלטפורמת ענן לעתיד פעילות חברות התעופה

באמצעות השותפות של אמריקן עם מיקרוסופט, אמריקן תעביר ותרכז עומסי עבודה תפעוליים אסטרטגיים – כמו מחסן הנתונים שלה וכמה יישומים מדור קודם – במקום אחד בענן של מייקרוסופט, ותהפוך לאחת מחברות התעופה העולמיות הראשונות שאימצו אסטרטגיית ענן מקיפה לכולם תחומי העסקים שלה. באמריקן מדגישים כי המהלך החדש יחסוך בעלויות, יגביר יעילות ויאפשר ולהתקדם לעבר יעדי הקיימות השאפתניים של החברה בשנים הקרובות.

בנוסף לשותפות בענן, החברות מעמיקות את הקשר שלהן כדי לתמוך בנסיעות של עובדי מיקרוסופט. באמצעות השותפות המועדפת ביותר עם אמריקן, עובדי חברת מיקרוסופט יקבלו הטבות חדשות וכאשר יבחרו בשותפים אמריקאים או לברית שלה לנסיעות העסקיות שלהם.

 

מטוסי אמריקן איירליינס
אמריקן איירליינס. צילום: 123rf

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.