דיסלדורף: שיבושי טיסות עקב שביתת עובדי אירו-ווינגס

עובדי החברה דורשים העלאת שכר ושיפור תנאי העבודה. עד הצהריים נאלצה החברה לבטל 16 טיסות ולעכב טיסות רבות נוספות. סכסוך עבודה נוסף צפוי לקבוצת לופטהנזה מצד דיילי LGW, חברת התעופה האזורית, שנרכשה בעקבות קריסת אייר ברלין

צילום: יח"צ

הבוקר פתחו עובדי חברת אירו-ווינגס, חברת הבת של לופטהנזה, בשביתת אזהרה בנמל הבית של החברה, נמל דיסלדורף. עד שעות הצהריים נאלצה החברה לבטל 16 טיסות עקב השביתה, וטיסות רבות נוספות עוכבו.

אירו-ווינגס הודיעה מראש לנוסעים להגיע מוקדם לנמל התעופה, כיוון שעלולים להיווצר עיכובים בעמדות הצ'ק-אין והבידוק הביטחוני.

שביתת האזהרה של העובדים על רקע תנאי העבודה והשכר, ואיגוד העובדים Verdi הודיע: "אנחנו נחושים להיאבק על זכויות העובדים". אירו-ווינגס מעסיקה יותר מ-500 עובדי קרקע בנמל הבית שלה, בדיסלדורף.

חברת התעופה גינתה את השביתה והודיעה, כי "הצליחה להוציא את מרבית הטיסות בדיסלדורף", והשביתה לא השפיעה על העבודה בנמלי תעופה אחרים.

לקבוצת לופטהנזה סכסוך עבודה גם עם עובדי חברת התעופה האזורית, LGW, שנרכשה בעקבות קריסת אייר ברלין. 350 דיילי החברה דורשים חוזה עבודה חדש והעלאת שכר. מו"מ עם 200 דיילים בנמל התעופה טגל – ברלין, נכשל בחודש שעבר, והדיילים מאיימים בנקיטת עיצומים.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה