דרישה: לא לאפשר למקדונלדס המחרימה את יו”ש להתמודד במכרז רש”ת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, דורש משרי התחבורה והאוצר ומרש"ת שלא לאפשר למקדונלדס, המחרימה את יו"ש, להתמודד במכרז עליו היא מתמודדת בנתב"ג. חברת אלוניאל, זכיינית מקדונלדס בישראל: "לאלוניאל מעולם לא היה זיכיון לפתוח סניפים בגדה המערבית"

דרישה להחרים את המחרימה: ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שיגר אמש (א’) מכתב לשר התחבורה, ישראל כץ, שר האוצר, משה כחלון ולמנכ”ל רשות שדות התעופה (רש”ת), יעקב גנות, ובו דרישה שלא לאפשר לחברת המזון המהיר מקדונלדס, המחרימה לטענתו את יו”ש, להתמודד במכרז עליו היא מתמודדת בימים אלה בנתב”ג.

במכתבו לנמענים כאמור, כתב דגן כי “לא מכבר חוקקה מדינת ישראל את ‘חוק החרם’ שמטרתו להפעיל סנקציות אשר יסייעו להתמודד עם גורמים מבית ומחוץ המבקשים לפגוע ולהחרים חלקים ממדינת ישראל ואזרחיה. לצערי, למרות החוק הברור והחד משמעי, ניכר כי במקרים רבים מדי אין לחוק שיניים”. עוד לדברי דגן, “בימים האחרונים, נודע לי על כוונתה של חברת מקדונלדס להתמודד למכרז רשות שדות התעופה לפתיחת מסעדות בשטחי נתב”ג, אשר במקרים ואזורים מסוימים אף יהפכו אותה לספק יחיד בתחום המזון המהיר הבשרי. אין צורך להכביר במילים על כך שנתב”ג הינו סמל במדינת ישראל והקהל הינו קהל שבוי”.

עוד כותב דגןף “כידוע לכם, חברת מקדונלדס ישראל בראשותו של עמרי פדן, מחרימה באופן גס וברור את אזרחי ושטחי מדינת ישראל מעבר לקו הירוק. החרם הבוטה לא נעשה כבדרך אגב, אלא בצורה רשמית וגלויה, כפי שדאג להדגיש עמרי פדן בשנת 2013 כאשר סירב בתוקף לפתוח סניף של הרשת באריאל דבר אשר כזכור לכם עורר סערה ציבורית גדולה וצודקת. כעת, מבקש פדן שמתנגד למדיניות מדינת ישראל מעבר לקו הירוק ולהשקפותיהם של מיליוני אזרחים – להתפרנס מהם ולהפוך במקרים מסוימים לספק יחיד בנתב”ג, דבר אשר יוביל למצב אבסורד לפיו אותם אנשים אשר סובלים מהחרם, ימצאו עצמם במצב בלתי נסבל בו יצטרכו להחליט אם לרכוש במסעדה אשר מחרימה אותם או לקוות לפתרון חלופי”.

עוד טוען דגן, “החוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם ברור, אינו משתמע לשני פנים, וקובע כי כל קריאה פומבית לחרם תרבותי, אקדמי או כלכלי על אדם או גורם כלשהו רק מחמת זיקתו למדינת ישראל, מוסד ממוסדותיה או אזור הנמצא בשליטתה, היא בגדר עוולה אזרחית. החוק גם מאפשר לשר האוצר להגביל גישה למכרז שנערך על פי חוק חובת המכרזים, ממי שקרא לחרם או השתתף בו. בכל העולם מעבירים חוקים כנגד ה-bds – לא יכול להיות שרק מדינת ישראל תתעלם מחוקיה שלה ותאפשר לגוף מסחרי המחרים באופן מוצהר חצי מיליון מתושבי המדינה להתמודד במכרז ממשלתי”.

את מכתבו מסיים דגן בקריאה: “אני קורא לכם מתוקף הסמכות שמעניק לכם החוק, להגביל את השתתפות כל חברה מחרימה במכרז ממשלתי, לרבות חברת מקדונלדס. אין זה ראוי שחברה אשר בוחרת להתעלם ולהחרים חלקים נכבדים מהמדינה תהיה זו שתייצג את המדינה בשער היציאה שלה, ותמשיך להרוויח ולהתעשר על חשבון אותם אזרחים שהיא בוחרת להחרים בביתם”.

מחברת אלוניאל, זכיינית מקדונלדס בישראל, נמסר בתגובה: “לחברת אלוניאל, שפתחה בשנת 1993 בקניון אילון ברמת גן את הסניף הראשון של מקדונלד’ס במזרח התיכון , מעולם לא היה זיכיון לפתוח סניפים בגדה המערבית”.

מרש”ת נמסר בתגובה: “רש”ת פועלת על פי חוק חובת המכרזים”.

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.