דרכון ירוק גרסת יאט"א: IATA PASS – הדרכון החדש של ארגון התעופה הבינלאומי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ארגון יאט"א שוקד בימים אלה על קידום "דרכון ירוק", ה-IATA PASS, במטרה לחבר את העולם באמצעות פתרון גלובאלי מאובטח. קובי זוסמן, מנכ"ל יאט"א בישראל, מסביר
רשות האוכלוסין וההגירה
צילום: 123rf

פתיחת השמיים והגבולות הייתה תלויה עד היום בתוצאות בדיקות קורונה בשדות תעופה. כעת, מצטרפת לבדיקות גם אינפורמציה אודות החיסון אותו ביצע הנוסע. בשני המקרים, גם בנוגע לבדיקות וגם בנוגע לחיסונים, נדרשת מערכת מוגנת, אמינה ובטוחה המקובלת על רשויות שונות ברחבי תבל – מערכת שיכולה לנהל את המידע הקריטי הזה.

עולם התעופה מאופיין, מאז ומעולם, באחידות ובסטנדרטים גלובאליים. ניהול מידע הנוגע לבדיקות וחיסוני קורונה, לא יהיה שונה מהמקובל. אחד מתחומי הפעילות המרכזיים של ארגון IATA הוא יצירת סטנדרטים לייעול אינסוף תהליכים הקשורים לעולם התעופה כגון כרטיס הטיסה האלקטרוני, או mobile boarding pass ועוד.

קובי זוסמן, מנכ
קובי זוסמן, מנכ"ל יאט"א ישראל. צילום באדיבות זוסמן

בימים אלה שוקד הארגון על קידום ה-IATA PASS – פתרון שעשוי לענות על צורך חיוני במטרה אחת מרכזית: לחבר שוב את העולם בפתרון גלובאלי ומאובטח. ה-IATA PASS או לצורך העניין כל פתרון אחר דוגמת מה שמכונה בישראל "דרכון ירוק", צריכים לתת מענה למאפיינים הבאים:

שמירה על פרטיות – לאפשר לנוסעים שליטה מוחלטת על המידע האישי שלהם תוך שימוש בטכנולוגיות סטנדרטים וחוקי הגנת פרטיות עדכניים. הפתרון שמקדמת IATA ישמר בצורה כזו בטלפון הסלולארי של הנוסע ורק הנוסע יחליט איזה מידע הוא מעביר לגורם כלשהו כגון חברת התעופה או רשות של מדינה. המידע לא יאוחסן באף מאגר מידע מרכזי.

אימות זיהוי – בהתבסס על סטנדרטים שפותחו על ידי ארגון התעופה של האו"ם, ICAO, אשר מסייעים לבצע התאמה בין נתוני הדרכון הביומטרי ותמונת הסלפי של הנוסע המחזיק בטלפון, כך יוודא כי המידע הקיים בטלפון בנוגע לבדיקה או החיסון אכן משויך לאותו נוסע או נוסעת המחזיקים בטלפון.

אימות מידע – פתרון ה-IATA PASS יאמץ הנחיות של ארגון הבריאות העולמי בדבר אמיתות ונכונות המידע אודות הבדיקות או החיסונים על פי דרישות המדינות.

ללא מגע יד אדם – פתרון שיאפשר ביצוע הליכים שונים בשדה התעופה ללא מגע לשם שמירה על בריאות ציבור הנוסעים. מסקר שערכה IATA התברר כי 70% מהנוסעים חוששים מהגשת הטלפון או הדרכון או כרטיס העלייה למטוס לנציגים השונים בתהליך. הפתרון המוצע יאפשר תהליך contact less. בכוונת IATA להציג פתרון זה בתחילת הרבעון הראשון של 2021 גם לאייפון וגם לאנדרואיד מתוך כוונה לחבר שוב את העולם במקביל להפצת החיסונים ברחבי תבל.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

  1. כמה זמן יקח עד שידלוף מידע? ציד מכשפות לנוסעים. אני בטוחה שתתחיל תנועה שתחרים את הטיסות. שלא יצפו לחזור ל-2019.

    1. שום סנקציה לא תשכנע אותי לעלות למטוס. חיסונים או סנקציות – אתם בוחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.