‘דרכון קורונה’: מיזם בינלאומי לדרכון בריאות דיגיטלי

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
פתיחה של הגבולות, הטיסות והנסיעות ברחבי העולם, תדרוש מהנוסעים דרך יעילה להציג את מצב הבריאות והבדיקות שלהם, ולבסוף גם את החיסון, והדרכון החדש, CommonPass, יפשט את הליך הבקרה
צילום: 123rf
צילום: 123rf

כדי שהנסיעות הבינלאומיות יתחילו לחזור לנפחים של טרום מגפת הקורונה, לא רק יהיה צורך ליישם בדיקות קורונה והליך בקרה בכל רחבי העולם, אלא שהנוסעים גם יזדקקו לדרך יעילה להציג את מצב הבדיקה שלהם, ובסופו של דבר, גם את החיסון, על פי דרישה של הרשויות.
עמותה שווייצרית החלה ביוזמה ייחודית בשיתוף עם נציגים של 37 מדינות בניסויים בינלאומיים של דרכון ייחודי, CommonPass, המספק לכל המדינות גמישות להתאים את דרישות הכניסה שלהן ככל שהמגפה מתפתחת.
CommonPass הוא דרכון בריאות דיגיטלי חדש, שיאפשר לנוסעים לתעד ולשאת באופן מאובטח את תוצאות בדיקת הקורונה שלהם ואת מצב הבריאות המוסמך שלהם תוך שמירה על פרטי המידע. האפשרות לאמת בקלות את תוצאות הבדיקה של הנוסעים, המגיעות ממעבדה מוסמכת, עשויה להוות מפתח לפתיחה רחבה יותר של גבולות בינלאומיים, אומרים השותפים ליצירת המיזם.
כיצד פועל הדרכון הייחודי?
נוסעים צריכים לעבור את בדיקת הקורונה שלהם במעבדה מוסמכת ואז להעלות את התוצאות לטלפון הנייד שלהם. לאחר מכן הם ימלאו את כל שאלוני בדיקת הבריאות הנוספים הנדרשים על ידי מדינת היעד.
מסגרת ה-CommonPass מעריכה אם תוצאות הבדיקה של הפרט מגיעות ממקור מהימן ועונות על דרישות הכניסה הנוכחיות של מדינת היעד שלהם.
ה-CommonPass מייצר קוד QR ייחודי, שניתן לסריקה ע”י רשויות תעופה ובקרים בגבולות, ומציג את מצב הבריאות הקשור לקורונה של הנוסע מבלי לחשוף מידע פרטי אחר.
“ללא היכולת לסמוך על בדיקות הקורונה, ובסופו של דבר, גם על רישומי חיסונים, מדינות רבות ירגישו הכרח לשמור על מגבלות מלאות ובידודי חובה כל עוד המגפה תימשך”, אמר ד”ר בראדלי פרקינס, נציג המיזם ומנהל אסטרטגיה וחדשנות לשעבר במרכזים האמריקניים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). “עם נתוני בריאות אישיים מהימנים מדינות יכולות ליישם דרישות סינון בריאותיות”.
קתאי פסיפיק עורכת את הניסוי הראשון בטיסה בין שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג לשדה התעופה הבינלאומי צ’אנגי בסינגפור, תוך שימוש בטכנולוגיית בדיקות מהירות שמספקת המעבדה ‘פרנטיקס’ בהונג קונג.
יונייטד איירליינס תהיה חברת התעופה הראשונה של ארה”ב, שתבחן את הנושא באמצעות מתנדבים בטיסות בין שדה התעופה הית’רו לונדון ונמל התעופה הבינלאומי ניוארק ליברטי.
לאחר ניסויים אלה החודש, ההשקה של CommonPass תתרחב במהירות לחברות תעופה נוספות ולקווים אחרים ברחבי העולם כולו.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “‘דרכון קורונה’: מיזם בינלאומי לדרכון בריאות דיגיטלי”

 1. והעיקר אמרתם קונספירציה!!
  בשום אופן לא להתחסן ולא לציית!!
  יוזמה נוראית ובלתי חוקתית בעליל.
  לא מוכן לקחת שום חיסון שאין הוכחה שהוא בטיחותי לטווח הארוך בשביל לטוס לחו”ל.

 2. אג'נדה 21

  המציאות עולה על כל דמיון! נורא.. שום זכויות הפרט, אוויר לנשימה כבר לקחו לנו, עכשיו גם לא ניתן לברוח לשום מדינה נורמלית שאולי עוד נשארה בעולם הזה

 3. המגפה היא הונאה

  יום יבוא ואתם תישפטו על כל הפשעים שלכם נגד האנושות! מי שם אותכם אפוטרופוס של הבריות בעולם

 4. פשע נגד האנושות!!!

  אין מצב. החיסון הארור נועד להרוג אותנו. בשום מצב אין להתחסן וחובה לשמור על כל יקיריכם מפני השקר שנקרא קורונה, הפייק מגפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה