האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה: “בעולם ניתנו כ-20 מיליון מנות חיסון ונצפו מעט מקרי אלרגיה קשה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רופאים בכירים חברי האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית בנייר עמדה: "אלרגיה מידית לחיסון לרוב מתווכת נוגדנים המכוונים כנגד אלרגן המוכר לגופנו בעוד שהחיסון הינו חומר חדש ולא מוכר. אין סיכון מוגבר לתגובה אלרגית לחיסון"
האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה
חיסון לקורונה. צילום: 123rf

האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית מפיץ את עמדתו על חיסון נגד נגיף קורונה.

על נייר העמדה חתומים פרופ’ אלון הרשקו, יו”ר האיגוד, מנהל מחלקה פנימית ג’, מרכז רפואי הדסה; פרופ’ אהרון קסל, יו”ר האיגוד היוצא, מנהל יחידת האלרגיה, מרכז רפואי בני ציון; פרופ’ ארנון אליצור, מזכיר הועד, מנהל יחידת האלרגיה, מרכז רפואי שמיר (אסף הרופא); פרופ’ אבי ביגלמן, גזבר הועד, מנהל יחידת האלרגיה, מרכז רפואי שניידר; ד”ר יובל טל, חבר ועד, מנהל יחידת האלרגיה, מרכז רפואי הדסה; ד”ר יעל גרייף, מנהלת מרפאת אלרגיה, מרכז רפואי רבין; ופרופ’ רונית קונפינו, מנהלת יחידת האלרגיה, מרכז רפואי מאיר.

לטענתם עד היום, ניתנו בעולם כ-20 מיליון מנות חיסון ונצפו מקרים מועטים בלבד של אלרגיה משמעותית, ואף לא מקרה אחד של תמותה.

וכך הם כותבים בגילוי הדעת שהפיץ האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית:

“בחודש דצמבר 2020 הוחל בישראל מבצע חיסון נרחב כנגד וירוס COVID19. באותו זמן דווחו מקרים בודדים של תגובה אלרגית לחיסון. עד היום ניתנו בעולם כ-20 מיליון מנות חיסון ונצפו מקרים מועטים בלבד של אלרגיה משמעותית, ואף לא מקרה אחד של תמותה. ברצוננו להבהיר שאלרגיה מיידית הינה ברוב הגדול של המקרים מתווכת נוגדנים המכוונים כנגד אלרגן המוכר לגופנו, בעוד שהחיסון הינו חומר חדש ולא מוכר. על כן, אין סיכון מוגבר לתגובה אלרגית לחיסון”.

עוד כותבים הרופאים, “בכל מי שידוע שהינו רגיש לאלרגנים נשאפים, סוגי מזון, תרופות, לטקס, חומר ניגוד רנטגני, עקיצת חרקים ואף במטופלים עם אורטיקריה כרונית (סרפדת). יש להפנות מטופלים עם הרגישויות הללו לחיסון כנגד קורונה כמקובל על פי הנחיות משרד הבריאות. מטופלים שחוו תופעת לוואי לזריקת החיסון הראשונה ומועמדים לזריקת החיסון השנייה, צריכים לעבור תשאול על ידי רופא מטפל על פי הנחיות משרד הבריאות”.

עוד הם כותבים, “במקרים של תגובה מאוחרת (למעלה מ-4 שעות), תגובות מקומיות ופריחה שאיננה אלרגית ניתן להפנות לחיסון השני. כאשר ישנה תגובה אלרגית מיידית שאיננה קשה יש לבצע הערכה של הרופא המטפל ולהפנות לייעוץ אלרגי לפי הצורך. תגובה אלרגית קשה לחיסון הראשון מהווה התווית נגד לחיסון השני, אולם כאן מומלץ להתייעץ עם אלרגולוג טרם החלטה על מניעת החיסון”.

עוד לדעת האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית, “אין צורך בהפניית יתר של מטופלים לצורך קבלת אישור אלרגולוג מומחה, מכיוון שהדבר יוצר עיכובים מיותרים במתן חיסונים נגד קורונה. לאור הבטיחות המוכחת של החיסון והסיכון הגבוה לסיבוכי המחלה, אנו קוראים לשיקול דעת טרם הפניית מטופלים למרפאות אלרגיה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה