שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

האיחוד האירופי: הדרישה לחיסון בוסטר תופסת תאוצה

אוסטריה, צרפת, הולנד וספרד מתחילות להתנות כניסת תיירים בחיסון בוסטר, ונראה כי מדינות נוספות באיחוד האירופי יאמצו בקרוב את הדרישה, שגם תעודד את ענף התיירות, כיוון שתפטור את התיירים מבדיקות ומבידוד
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
התיירות האירופית
צילום: shutterstock

גרסת האומיקרון ממשיכה להתפשט ברחבי העולם, אך יחד עם זאת, מרבית המדינות משתדלות לשקם ולאושש את ענף הנסיעות והתיירות באמצעים שונים.
באירופה מעודדים את תהליך החיסונים, ואם עד עתה דרשו מהתיירים חיסון מלא, מעתה גוברת הדרישה ומדינות תיירות מרכזיות מתחילות לדרוש גם חיסון בוסטר, שימנע מהתיירים את הצורך בבדיקות ובבידוד.

אוסטריה, צרפת, הולנד וספרד "העבירו הילוך" ומשנות את ההגדרה של "מחוסן מלא" וכוללות בה גם מנת חיסון בוסטר. המשמעות היא שנוסעים, הנחשבים מחוסנים לחלוטין במקומות מסוימים, עשויים להזדקק למנת בוסטר, אם הם רוצים לבקר במדינות אלו ב-2022.

אוסטריה
ממשלת אוסטריה מציינת שאישורי החיסון יאבדו תוקף 270 ימים לאחר החיסון השני בחיסון של שתי מנות (כגון, פייזר או מודרנה) או 270 ימים לאחר חיסון במנה בודדת (ג'ונסון & ג'ונסון). עם זאת, מנות בוסטר, שניתנו לפחות 120 יום לאחר המנה השנייה (או 14 ימים לאחר מנה בודדת), מאריכות את התוקף ל-270 ימים נוספים.
נוסעים, שקיבלו זריקת בוסטר, לא צריכים להציג הוכחה לבדיקת PCR שלילית כדי להיכנס לאוסטריה.

צרפת
כל התיירים בני 18 ומעלה מחוץ לאיחוד האירופי המבקרים במדינה יהיו חייבים להציג הוכחה לזריקת בוסטר, שהתקבלה חמישה עד שבעה חודשים לאחר המנה האחרונה של חיסון נגד קורונה כדי להשתמש בכרטיס הבריאות של צרפת. קבלת בוסטר היא חיונית, מכיוון שצרפת משתמשת בכרטיס בריאות, אותו לא יוכלו לקבל תיירים ללא בוסטר.

הולנד
הולנד הודיעה כי החל מהחודש הבא, פברואר, תעודות החיסון היחידות, שיתקבלו ע"י תיירים ממדינות בסיכון שמחוץ לאיחוד האירופי, הן אלו המעידות שהמחזיק קיבל זריקת בוסטר. נוסעים ללא בוסטר יצטרכו להציג הוכחה לבדיקת קורונה שלילית.

ספרד
החל מה-1 בפברואר תיירים מחוץ לאיחוד האירופי המבקרים בספרד יצטרכו להציג הוכחה לזריקת בוסטר, שניתנה במהלך 14 עד 270 יום מכניסתם למדינה.

ראוי לציין כי הדרישה לחיסון בוסטר, מלבד ההיבט הבריאותי, נועדה לעודד ולחזק את ענף התיירות, שכן התיירים המחוסנים בבוסטר יהיו פטורים מבדיקות ומבידוד.
נראה כי המגמה לדרוש חיסון בוסטר מתיירים, במיוחד ממדינות שאינן שייכות לאיחוד האירופי, תתפשט בקרוב גם למדינות נוספות באיחוד האירופי.
בשלב זה, בעלי תעודת חיסון דיגיטלית של האיחוד האירופי יכולים לחצות את הגבולות בחופשיות בתוך 27 מדינות האיחוד האירופי לאור החלטת מועצת אירופה לתקף את התעודה למשך 270 ימים לאחר החיסון המלא.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.