שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

בשורה דרמטית לתעשיית התיירות: הושג סיכום בין האיחוד האירופי וישראל על הכרה הדדית בתעודות מתחסנים

ההסכם יאפשר לאזרחי ישראל, מחזיקי תעודת מתחסן ישראלית, לקבל נגישות לתו הירוק האירופאי בהתאם להנחיות הקורונה בכל מדינה ומדינה. הסיכום מכין את הקרקע לפתיחת ישראל לקליטת תיירים אירופאיים. שר החוץ: "היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות״
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בניין האיחוד האירופי בבריסל. צילום: shutterstock

בשורה חשובה לתעשיית התיירות והתעופה: ישראל והאיחוד האירופאי הגיעו היום (רביעי) להסכמה על הכרה הדדית בתעודת מתחסן, בעקבות מאמץ משותף של משרד הבריאות ומשרד החוץ ושגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל.

הסיכום בדבר ההיבטים הטכניים יושלם בתחילת אוקטובר על בסיס ההכרה ההדדית, המאפשרת לאזרחי ישראל, מחזיקי תעודת מתחסן ישראלית, לקבל נגישות לתו הירוק האירופאי המאפשר כניסה למסעדות, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים וכדומה, בהתאם להנחיות הקורונה בכל מדינה ומדינה.

ההכרה ההדדית תקל על אנשי עסקים ותיירים ישראלים, המבקרים במדינות האיחוד האירופאי ותכין את הקרקע לפתיחת סקטור התיירות הישראלי לקליטת תיירים אירופאיים.

מעבר למדינות האיחוד האירופאי, ההסכם שהושג יאפשר למחוסנים ישראלים גישה לתו ירוק בכל מדינה נוספת המתחברת למערכת (כיום מחוברות למערכת גם מרוקו ותורכיה ומדינות נוספות).

חשוב לציין כי ההכרה ההדדית אינה תחליף לדרישות שמציבה כל אחת ממדינות האיחוד האירופי ומדינת ישראל עצמה לכניסת זרים ולזכותה של כל מדינה להציב דרישות כתנאי לאשר כניסה למדינה (חיסון, בדיקות קורונה או בידוד).

שר החוץ, יאיר לפיד: "היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות. הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל והאיחוד האירופי היא צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין ישראל והאיחוד. אני מברך את הצוותים במטה משרד החוץ, הבריאות ואת שגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל על ההישג החשוב."

שר הבריאות ניצן הורביץ: ״זה צעד גדול במאמץ שלנו להקל על הציבור לאפשר שיגרת חיים לצד הקורונה. אירופה מכירה בתעודת חיסון ישראלית, ואנחנו מכירים בתעודת חיסון ממדינות אירופה. זה יאפשר הקלה משמעותית בתעופה, בתיירות וביחסים הכלכליים. כך אנחנו פועלים בכל תחומי החיים – מאבק נחרץ במגיפה ומאמץ גדול לחיסונים, תוך כדי שמירה על המשק פתוח, על התרבות, הלימודים ומקומות העבודה. תודה למקצועני משרד הבריאות ומשרד החוץ על המהלך״.

דרכון חיסון
תעודת חיסון. צילום: 123rf

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. נקווה שסוף סוף יגיע הכישוף לסיומו זה היה צריך להיות מזמן אבל טוב מאוחר מאף פעם לא נקווה שגם עוד מדינות כמו ארצות הברית יחתמו על הסכם דומה כי כבר הגיע הזמן להתחיל להיות מדינה נורמלית

  2. אם כבר עכשיו מכירים בתעודת המתחסן המונפקת בישראל , אז למה צריך נגישות לתו הירוק האירופאי? האם עד לרגע זה כל עשרות אלפי התיירים הישראלים שבאירופה אינם יכולים להיכנס למסעדות מוזאונים וכד, כי אין להם תו ירוק מקומי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.