האם אליטליה בדרך למיזוג עם דלתא?

השבוע ייפגשו באטלנטה נציגי החברה האיטלקית עם מנהלי חברת התעופה האמריקנית למו"מ בנושא המיזוג, כך מדווח העיתון האיטלקי 'לה סטמפה'. ממשלת איטליה מעדיפה שותפות עם דלתא על פני לופטהנזה

צילום: 123rf

כפי שפרסמנו בחודש נובמבר האחרון, חברת הרכבות הלאומית, (Ferrovie dello Stato (FS, קיבלה מממשלת איטליה את המנדט לשקם את אליטליה ולהתוות לה דרך עתידית, ומנהליה מנהלים מגעים עם חברות תעופה שונות, שגילו עניין והגישו הצעות לרכישה ולניהול חברת התעופה האיטלקית, המתנהלת תחת הליך של פשיטת רגל.

עפ"י ידיעה, שהתפרסמה בסוף השבוע בעיתון האיטלקי 'לה סטמפה', המצטט מקור בלתי מזוהה בצוות ניהול חברת הרכבות, העוסק בעתידה של אליטליה, בשבוע הקרוב צפויים להיפגש באטלנטה נציגי הנהלת דלתא עם בכירי אליטליה כדי לדון בתכנית פוטנציאלית למיזוג החברה האיטלקית עם החברה האמריקנית.

ממשלתה הלאומית של איטליה מתעקשת להשאיר את אחזקתה העיקרית של החברה בידיים איטלקיות, וקרוב לוודאי, עפ"י מקורות בממשל, שהיא מעדיפה עסקה עם דלתא, שניתן יהיה ליישם ביתר קלות וגם לא לפטר עובדים, על פני עסקה עם לופטהנזה, המציגה דרישות קשות. השותפות עם דלתא גם תאפשר לאליטליה לפתח את הקווים הארוכים לארצות הברית, בעוד עסקה עם לופטהנזה צפויה להתמקד בשוק האיטלקי.

עפ"י 'לה סטמפה', הצעתה של חברת איזי-ג'ט, שהציעה לרכוש חלק ממטוסי אליטליה ולהעסיק מספר מצומצם של עובדי החברה, אינה אטרקטיבית וצוות הניהול של אליטליה לא עוסק בה.

בראש צוות המו"מ האיטלקי בשיחות עם הנהלת דלתא יעמדו ראשי חברת הרכבות, האמורים להציג בפני ממשלת איטליה תכנית עתידית לאליטליה עד סוף חודש פברואר.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה