האם חברת התעופה של איראן “מייבאת” את הקורונה לאיראן?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
למרות איסור הטיסות, חברת תעופה איראנית ממשיכה לטוס לסין. 43 חולים ו-8 נפטרים מנגיף הקורונה באיראן – המניין הגדול ביותר מחוץ לסין. המדינות השכנות סגרו את הגבול עם איראן

מניין מקרי המוות של נגיף הקורונה באיראן עלה אתמול ל-8, הגדול ביותר בעולם מלבד סין. גורמים במשרד הבריאות באיראן דיווחו לערוץ אל ג’זירה על 43 חולים שנדבקו בנגיף.

החשש מהתפשטות המחלה במהירות גרם לרשויות של טורקיה, פקיסטן וארמניה, לסגור את גבולותיהן עם איראן, ואפגניסטן הסתפקה בהטלת מגבלות על נסיעה לאיראן.

מוקד ההתפרצות באיראן הוא העיר הקדושה קום, אליה הביאו מטיילים מסין את הנגיף, עפ”י דובר משרד הבריאות האיראני. 6 איראנים נפטרו מהנגיף ביום שבת.

“סוחר מקומי, שמת מהנגיף, נהג לנסוע באופן קבוע לסין. הטיסות הושעו בין שתי המדינות, אך הוא השתמש בטיסות עקיפות”, אמר שר הבריאות האיראני, סעיד נמאקי.

לפי האתר הצרפתי פראנס 24, מלבד מקרי ההדבקה בעיר קום, נמצאו חולים גם בעיר הבירה טהראן ובצפון מחוז גילן, שם נפטר אחד החולים.

האתר האיראני RADIO FARDA מדווח על תופעה חמורה: למרות ההתפשטות המשמעותית של הנגיף באיראן, חברת תעופה איראנית הפרה את האיסור וטסה לסין.

האתר מסתמך על אתר המעקב התעופתי, Flightradar24, המעיד לפחות על טיסה אחת של חברת התעופה האיראנית מהאן אייר, שהגיעה לפני 3 ימים מבייג’ינג לטהראן.

ב-31 בינואר החליטו שלטונות איראן על הפסקת הטיסות בין שתי המדינות, אך גורמים רשמיים מודים, כי חברת מהאן אייר ממשיכה לטוס לסין בטענה שהיא לא מובילה נוסעים.

דיווחים מאוחרים יותר מעידים שהחברה מטיסה נוסעים סיניים, שמאז התפרצות הנגיף כמעט לא היו להם אפשרויות לטוס לטורקיה וחזרה לסין, אלא דרך טהראן באמצעות החברה האיראנית.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה