האם כל מדינות העולם בדרך להפוך לאדומות לישראלים?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ"ל משרד הבריאות, חתם על צו שיאפשר הפיכת כל המדינות לאדומות לישראלים. המשמעות: נוסעים השבים לארץ יחוייבו להיכנס לבידוד גם ממדינות ירוקות. עיון במספר החולים, מעיד דווקא על מספר נמוך של 26 חולים מתוך למעלה מ-15,000 נוסעים שטסו עד אמצע החודש לדובאי
סיישל
סיישל. צילום: ספיר פרץ זילברמן

ערוץ 12 מפרסם כי מנכ”ל משרד הבריאות חזי לוי, חתם על צו מיוחד לפיו כי החל מה-27 בדצמבר כל המדינות יהפכו אדומות עבור ישראלים השבים מחו”ל.

משמעות הצו הינה שגם השבים ממדינות ירוקות דוגמת איחוד האמירויות, רואנדה וסיישל, יחוייבו להיכנס לבידוד בשובם מחו”ל, וזאת כאמור החל מיום ראשון הבא ה-27 בדצמבר.

מועד הפרסום הינו די מפתיע, בהתייחס לעובדה שקבינט הקורונה בכלל אמור להתכנס מחר (ראשון), על מנת לקבל החלטות לגבי המשך הטיפול במספרים העולים של מגפת הקורונה בישראל.

המהלך של פרופסור חזי לוי שזוכה לתמיכה מראש שירותי בריאות הציבור דר’ שרון אלרעי פרייס, צפוי להיתקל בחריפה התנגדות מצד משרד החוץ ושרים בכירים נוספים בקבינט הקורונה, כאשר גם המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו, מתנגד למהלך.

על פי נתוני משרד הבריאות מתחילת חודש דצמבר ועד מחציתו, נתגלו 245 נוסעים שחזרו לארץ כחולי קורונה וזאת מתוך כ-44,000 נוסעים (0.55%).

מרבית החולים הינם בכלל ממדינות אדומות. כך למשל משרד הבריאות מדווח על 26 חולים מדובאי, כאשר ידוע מתחילת החודש על כ-15,000 נוסעים לפחות שטסו מהארץ עד ה-15 בחודש  ללהיט החדש של הישראלים, כלומר אחוז הנדבקים ששבו מטיסות מדובאי הינו 0.15% בלבד…..

לגבי רואנדה וסיישל, שהינן גם מדינות ירוקות מדובר על מספר נמוך עוד יותר, ונשאלת השאלה מדוע להפוך מדינות אלו לאדומות? האם בשל המחזות של התורים הארוכים שצפינו לאחרונה בנתב”ג שאינם באשמת הנוסעים החליטו במשרד הבריאות להעניש דווקא את הציבור? מה ההיגיון להפוך את רואנדה וסיישל הנקיות מקורונה לאדומות? מישהוא צריך להסביר את ההחלטה הזאת ולתת נתונים מדוייקים שאינם בדיוק מסתדרים עם ההחלטה להפוך את אותן מדינות לאדומות בטענה “שאנחנו מייבאים קורונה לארץ”.

כאמור, מתוך 44,000 הנוסעים ששבו לארץ נתגלו 245 חולים בכלל הטיסות. מרבית החולים היו מארה”ב, רוסיה ואוקראינה, אבל את משרד הבריאות זה כנראה לא מעניין והוא בדרך להכיל באופן גורף את כל המדינות למדינות אדומות. וכך, למרות הניסיונות ליצור מצג כאילו ישנה תחלואה רבה בקרב השבים מדובאי (פחות מ-0.2%!), מסתבר שזה לא מה שמשתקף במספרי החולים – 26 בלבד. מספר הנוסעים לדובאי אגב עומד על לפחות 15,000 נוסעים עד ה-15 לחודש.

כך זה נראה בישראל, במקום להיצמד לנתונים ולמספרים כמו שבאירופה עושות הרשויות, שם גם התעופה פועלת כבר זמן רב באופן כמעט מלא, עושה רושם שמישהוא בחר להעניש קוקלטיבית את כלל הנוסעים (שגם כך עומדים לפניהם 3-4 יעדים בלבד אליהם הם רשאים לטוס) על התורים בנתב”ג והמסיבות בדובאי, ובסוף יספרו על מקדם ההדבקה ועל הנתונים הסטטיסיטים החשובים בניהול מגפת הקורונה בישראל.

כזכור, אתמול התבטאו בכירי ענף התיירות בחריפות רבה נגד כוונת משרד הבריאות להפוך את כלל המדינות אדומות עבור הישראלים. כך למשל, התבטא בחריפות אורי סירקיס מנכ”ל חברת ישראייר נגד כוונת המשרד ואמר לפספורטניוז: “העליהום על נתב”ג כמו גם נטישת התיירות והתעופה הישראלית – ציניות פוליטית. איפה היצירתיות? איפה אומת הסטארט-אפ?, האמירויות מבקשות לרכוש מאתנו ידע רפואי אבל מקדימות אותנו בכל הקשור בתפעול תהליכי בדיקה ואימות בשדות התעופה”.

גם טלי לאופר אפשטיין, מנכ”לית התאחדות סוכני הנסיעות, ביקרה בחריפות את כוונת משרד הבריאות ואמרה אף היא כי: “״הכרזה גורפת על כל המדינות כאדומות, זאת על אף שנתוני התחלואה ביעדים הירוקים לא השתנו במשך שבועות ארוכים, משמעותה מכת מחץ לענף התיירות והתעופה, ריסוק כלכלי של עשרות אלפי משפחות וניתוקה של ישראל מהעולם. אנו רואים ערך עליון בשמירה על בריאות הציבור אך נתון נקודתי של מספר חולים שחזרו מיעד אחד אינו יכול להוות סיבה ממשית להכרזה חמורה כל כך.״

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “האם כל מדינות העולם בדרך להפוך לאדומות לישראלים?”

  1. חבורה כושלת של אנשים חסרי מעוף, חסרי חזון , חוץ מפרופ גרוטו- תתחילו ללמוד מאירופה, בושה הרסתם את ענף התעופה

  2. החלטה מטופשת !!! תיצמדו למספרים וחייבו את החוזרים להיבדק ואל תענישו קולקטיבי!! הזוי !!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה