האם מחירי הנופש במלונות אילת יתייקרו בגלל תשלומי מס על עובדים מירדן?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המאבק החדש של המלונאים באילת: נדרשים לשלם מס בגובה של כ-20% ו-10 אלף שקל אגרה נוספת על כל עובד מירדן. המלונאים, שקיבלו אישור להעסיק כ-700 עובדים ירדנים, יוצאים למאבק
עובדים ירדנים במלונות באילת
עובדים זרים במלונות. צילום: shutterstock

לאחר שכל הגורמים אישרו את החזרתם של 700 עובדים ירדנים לעבודה במלונות באילת, ניטש כעת מאבק על תשלומי המס והאגרות שהמלונאים נדרשים לשלם בגין כל עובד ועובד.

עד פרוץ מגפת הקורונה, העובדים הירדנים היו מגיעים מדי בוקר מירדן לאילת ובסוף יום העבודה שבו לביתם בירדן. כעת, בגלל הקורונה, העובדים מירדן נדרשים להגיע לאילת, להיכנס לבידוד, להתחסן ולא לשוב כל יום לביתם, מה שהופך אותם לעובדים זרים לכל דבר ועניין. מלבד כלכלה ולינה, שהמלונאים נדרשים לשלם עבור כל עובד, בתי המלון נדרשים לשלם גם מס שכר בגובה של 20% בגין כל עובד וכן אגרה בסך של כ-10,000 שקל לעובד. כל אלה מייקרים עד מאוד את העסקתם.

במהלך השנה החולפת, 2020, כשהעובדים הירדנים הוחזרו לעבודה במלונות באילת, המלונאים קיבלו פטור מתשלום האגרות למספר חודשים. את הפטור של החודשים האחרונים, המלונאים לא ניצלו בגלל הסגר וסגירת המלונות. כעת, המלונאים מבקשים לקבל את הפטור מתשלום האגרות בגין החודשים שלא נוצלו כאמור. אלא שהיועצים המשפטיים במשרד האוצר מתנגדים לכך והמלונאים נמצאים כעת בעמדת המתנה למוצא פיו של האוצר בנושא.

גורמים בסביבת המלונאים מזהירים, “בסופו של דבר מה שיקרה, בגלל מחסור בעובדים המלונות יוכלו להיות בתפוסה של 70% בלבד ובמקום ההכנסה הזו הם יעלו את המחיר לצרכן בכ-30%, פשוט יגלגלו את זה על עליו”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה