האם ניתן לעבור למושב עדיף פנוי במהלך טיסה?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברות התעופה האמריקניות חלוקות בנושא ולכל חברה מדיניות שונה. יונייטד איירליינס אינה מתירה מעבר ומציינת חד משמעית: לא מוסרי לעבור למושב טוב יותר!

כולנו מכירים את התופעה. אנחנו בטיסה ופתאום מגלים שיש מושבים רבים פנויים, וחלקם אף עדיפים על המושב שלנו. אז למה לא לעבור?

אתר View from the Wing בדק את הנושא בחברות התעופה האמריקניות וגילה ממצאים מפתיעים למדי.

בעבר הנושא היה פתוח לחלוטין, ובעיקר בטיסות ארוכות טווח. נוסעים, שרכשו כרטיסים למושבים רגילים במחלקת אקונומי, שמחו למצוא מושבים פנויים עדיפים, בה היו יכולים אף לשכב ולנוח במשך הטיסה.

בחברת סאות’ווסט האמריקנית, חברת לואו-קוסט, נושא ההושבה פתוח לחלוטין, וכל נוסע יכול להתיישב במושב שהוא מוצא בעלייה למטוס, כשהחברה מוכרת גם אפשרות לעלייה מוקדמת למטוס. במקרים רבים נוסעים, שמקדימים לעלות למטוס, שומרים מקומות לנוסעים, שיגיעו מאוחר יותר.

חברות התעופה האמריקניות המובילות – יונייטד, דלתא ואמריקן – מקפידות על מושבים מסומנים ומוכרים לנוסעים מושבים מראש עפ”י דרישה אישית, אך לכל אחת מהן מדיניות שונה בנושא.

דלתא קוראת למושבים בחזית המטוס ‘קומפורט פלוס’, והמחיר שלהם, כמובן, גבוה יותר, והישיבה בהם נחשבת כמחלקה עדיפה. גם אמריקן מוכרת מושבים עם מרווח רגליים גדול יותר במחיר גבוה יותר, אך במהלך הטיסה הדיילים, עפ”י שיקול דעתם, מאפשרים מעבר של נוסעים למקומות פנויים, גם אם הם יקרים יותר.

לעומת זאת, חברת יונייטד אינה מתירה את המעבר, ומציינת חד משמעית: לא מוסרי לעבור למושב טוב יותר! כשהנימוק הוא: אם לא שילמת, אין לך זכות.

זו המדיניות הנוקשה של החברה, עליה מקפידים הדיילים, על מנת למנוע הנחה מוקדמת של הנוסעים, במיוחד אלה המודעים לתפוסה בטיסות מסוימות, שניתן לרכוש מושב רגיל ובמהלך הטיסה לעבור למושב עדיף.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.