האם ‘תעודת בריאות’ תשיב את אמון הנוסעים בטיסה?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אד בסטיאן, מנכ"ל דלתא אייר ליינס, דוגל ב'דרכון חסינות' לנוסעים, וצ'ילה כבר הודיעה שתנפיק תעודה כזו למחלימים מקורונה. אנליסטים חוששים, שגם נוסעים עם תעודה עלולים להיות חולים אסימפטומטיים ולהדביק נוסעים אחרים
המאבק בקורונה
המאבק בנגיף הקורונה. צילום: 123rf

מגפת נגיף הקורונה פגעה מאד בתעשיית התעופה בחודשיים האחרונים. המחלה מהווה איום גדול על נוסעים ואנשי צוות כאחד, ומאלצת את מרבית המדינות ברחבי העולם להטיל מגבלות טיסה קפדניות. חברות תעופה, המבקשות לחזור בהדרגה לפעילות, מתלבטות מהי השיטה הטובה, שתאפשר התאוששות של הענף, ובעיקר תגביר את האמון והביקוש של הנוסעים.
נראה כי חלק ניכר מהנוסעים הפוטנציאליים יירתעו מטיסות בתקופה הקרובה. מגמה זו תתבטא במיוחד בקרב נוסעי הפנאי, ומכיוון שפלח נוסעים זה מהווה את הנתח הגדול ביותר של הנוסעים, השבת האמון שלהם חיונית להתאוששות ענף התעופה.
מהם הפתרונות אפשריים להשבת אמונם וביטחונם של הנוסעים?
אד בסטיאן, מנכ”ל חברת דלתא אייר ליינס, העלה רעיון ליצירת ‘דרכוני חסינות’. לדבריו, אמצעי זה יסייע לעודד נוסעים ולהתאוששות הביקוש. דרכונים אלה יהיו מסמך פשוט מטעם רשות הבריאות המנפיקה, המוודא כי הנוסע אינו חולה בקורונה ואין לו תסמינים הקשורים למחלה. בסטיאן אמר כי דלתא אייר ליינס תנקוט אמצעי זה.
עם זאת, אנליסטים בתחום התעופה אמרו, כי ייתכנו בעיות בשיטה זו, כי יש מקרים, בהם הנוסע נגוע אך אסימפטומטי ומהווה איום על הנוסעים האחרים.
למרות שרעיונות מעין אלה עשויים להישמע תמימים מאוד, יש מדינות שאימצו את השיטה. צ’ילה, למשל, הודיעה כי היא תתחיל להנפיק ‘דרכון חסינות’ לאנשים שהחלימו מנגיף הקורונה. גם גרמניה דנה בחודש שעבר בתוכנית להתחיל להנפיק תעודות בריאות.
לא ברור אם ‘דרכוני הקורונה’ אכן יהפכו למציאות. כיוון שבטיחות הנוסעים בעדיפות עליונה, חברות התעופה ימשיכו לחפש פתרונות אפשריים נוספים כדי לעודד את הנוסעים החוששים ולהחזיר להם את האמון בתעופה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “האם ‘תעודת בריאות’ תשיב את אמון הנוסעים בטיסה?”

  1. כן. זה בהחלט הכיוון. פנקס חיסונים, חצבת וכו’. ההתנהלות תחת פחדים מסיבה נזקים רבים. צריכים להיות אמיצים ולספוג את הוירוס הדי חלש הזה, יש לומר. חצי שנה הוא מסתובב בעולם. והנה אנחנו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה