האם Flybe הבריטית הגיעה לסוף הדרך?

לפי פרסומים בבריטניה, חברת התעופה האזורית הגדולה באירופה, שניצלה לפני כשנה ע"י וירג'ין אטלנטיק, שרכשה אותה יחד עם שותפות פיננסיות, עלולה להיכנס להליך פשיטת רגל, למרות הניסיונות להשיג מימון להמשך פעילותה נוכח ההפסדים הכבדים

FlyBeצילום: Shutterstock

רשת סקיי נייוז מדווחת היום כי חברת התעופה Flybe נמצאת בקשיים פיננסים גדולים. הרשת הבריטית מגלה שגם ממשלת בריטניה בודקת אפשרויות להצלת החברה, נוכח הקריסות הקודמות של חברות התעופה הגדולות, 'מונארך' ו'תומס קוק'.

Flybe נחשבת לחברת התעופה האזורית הגדולה באירופה, מפעילה כ-75 מטוסים ב-80 נמלי תעופה בבריטניה ובאירופה, ומעסיקה יותר מ-2,000 עובדים.

לפני פחות משנה, כשעמדה על סף קריסה, החברה נרכשה ע"י קבוצת רכישה, 'קונקט איירווייס', בראשות וירג'ין אטלנטיק – 30%, סטובארט – 30% ו'סיירוס קפיטל' – 40%, אלא שגם הבעלות החדשה לא הועילה, ו-Flybe, שהייתה אמורה להפוך לחברת בת של וירג'ין אטלנטיק, המשיכה לצבור הפסדים ועברה שנה קשה במיוחד.

למרות הזרמת כספים ע"י קבוצת הרכישה, החברה נקלעה לקשיים פיננסיים, המנכ"לית קריסטין אורמייר-וידנר פרשה לפני כחצי שנה וסירבה להמשיך, החברה נאלצה לקצץ משמעותית את פעילותה בחודשים האחרונים ואף סגרה בסיסי פעילות מרכזיים בבריטניה.

עפ"י ה'סקיי ניוז', ביום ראשון בלילה קיימו כל הגורמים הקשורים בניהול החברה דיון חירום לבדיקת אפשרויות הישרדות, כאשר נבדקה גם אפשרות לסיוע של הממשלה, החוששת מקריסה של חברת תעופה נוספת.

בתום הפגישה פרסמה הנהלת החברה את ההודעה הבאה: "Flybe ממשיכה לספק שירות עבור הלקוחות שלנו תוך הבטחה שהם יכולים להמשיך לנסוע כמתוכנן. אנחנו לא מגיבים על שמועות או ספוקלציות".

נושאים שמוזכרים בידיעה