ההסתדרות מאיימת: סגירת סאן דור תביא להשבתת אל על

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר חשיפת פספורטניוז על הפגישה הסוערת בין הנהלת אל על לוועד עובדי החברה, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, במכתב תקיף למנכ"ל אל על, מזהיר: "לא נוכל לעבור לסדר היום על פגיעה בזכויות העובדים". מאיים בהכרזה על סכסוך עבודה
צילום: סיון פרג'
צילום: סיון פרג'

ממשיך לסעור בחברת אל על. לאחר חשיפת פספורטניוז אתמול, על הפגישה הסוערת בין נציגי ועד העובדים להנהלת החברה בראשותם של יו"ר הדירקטוריון, עמיקם בן צבי והמנכ"ל אביגל שורק, כעת בהסתדרות מאיימים להשבית את החברה.

כזכור, בפגישה הציגו בכירי החברה לעובדים מצגות בהם כוונה לפטר 1,500 עובדים נוספים בחברה, זאת בנוסף ל-2,000 שכבר פוטרו מאז תחילת משבר הקורונה. בנוסף, דובר בפגישה על הקטנת צי מטוסי החברה ל-28 בלבד. בעקבות סימני השאלה שעולים לגבי המשך דרכה של חברת הבת של אל על – סאן דור, אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, שלח היום מכתב נוקב לאביגל שורק מנכ"ל החברה.

בין השאר כותב אדרי: "בפגישה הופתענו לשמוע מיו"ר דירקטוריון החברה, כאמור לראשונה ולמעשה בדיעבד, כי הנהלת החברה נקטה מהלך חד-צדדי של צמצום פעילות מסחרית הן בתחום טיסות המטען של חברת אל על והן בתחום טיסות מסחריות של חברת סאן דור, על ידי הפסקת טיסות אלה בשבת, זאת בניגוד למצב הנהוג (למיטב ידיעתנו) מזה עשרות רבות של שנים, ובטענה כי פעילות חברת סאן דור אינה רווחית, כי סאן דור מעולם לא הרוויחה כסף, ולמעשה מעולם לא הייתה שווה כלום. אמירותיו של יו"ר הדירקטוריון אינן עולות בקנה אחד עם בידוע לנו על פעילותה של סאן דור בשנים האחרונות, בהן (בין היתר) נערכו מספר לא מבוטל של היוועצויות בין נציגי הנהלת אל על לבין נציגי ההסתדרות וחברי וועד העובדים בקשר עם הגדלת היקף פעילותה המסחרית של סאן דור על ידי ביצוע "חכירות רטובות" של מטוסים וצוותים זרים".

אדרי מבקש לקבל דוחות רווח והפסד של סאן דור לשנים 2015-2020 ומוסיף: ״כמו כן, נבקש לקבל התייחסותכם בכתב לאמירותיו של יו"ר הדירקטוריון כאילו חברת סאן דור הינה חברה שמעולם לא הייתה רווחית, לסיבות העומדות בבסיס החלטת החברה לצמצם את פעילות טיסות המטען של חברת אל על ופעילותה הטיסתית של חברת סאן דור בימי שבת, ולמדיניות החברה ביחס להפעלת טיסות המטען של חברת אל על וטיסותיה של חברת סאן דור בימי שבת".

יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות מוסיף ומציין כי במידה ולחברה אין כוונה לשוב ולהפעיל את טיסות המטען ואת טיסות חברת סאן דור בימי שבת: "נבקש את התייחסות הדחופה ביחס לעמדת החברה בדבר פיצוי העובדים בגין הפגיעות אשר נגרמו להם, ועתידות להיגרם להם, כתוצאה מהחלטתה החד צדדית של החברה".

אדרי גם מאיים בהכרזת סכסוך עבודה, שלאחריו יהיה מהלך של השבתת החברה.

מאל על נמסר בתגובה: ״לא התקבלה שום החלטה בעניין סגירת סאן דור.״

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

12 תגובות

 1. אל על חברה גמורה. אל על זה כמו חולה אנוש שמחובר למכונת הנשמה. עניין של זמן עד קביעת שעת המוות.

 2. סנדור זאת חברה שהייתה צריכה להיסגר לפני שנים רבות אין לה זכות קיום כל עובדיה מבצעים כפל תפקידים שכבר קיימים באלעל. בשיא הקורונה כל בכיריה עבדו פול טיים בזמן שמרבית עובדי אלעל היו בחלת . ולא הייתה טיסה אחת אפילו של סנדור ….אבל הם עבדו .
  ביזיון

 3. שני דברים: לעובדים: מי ששכח את העבר- אין לו עתיד. חומר למחשבה. ןלהנהלה: משכורות עתק לבכירים, אי טיסות בשבתות חוגים לא יביאו את החברה לרווחיות.

 4. אין ברירה אחרת רק לצאת למאבק .
  אבי סומכים עליך, ההסתדרות אנחנו איתכם עד הסוף

  1. שביתה? עכשיו? בחיי ההסתדרות האלה מנותקים מהמציאות טוטאלית. פשוט מפגרים. אם יש משהו שיחסל את החברה סופית זו ההסתדרות.

 5. הנהלת אל על החדשה
  לא מבינה בתעופה
  חשבו באו לעשות אקזייט
  התפוצץ להם בפנים

 6. כשנכנס הבעלים החדש הוא אמר שאלעל על כל שלוחותיה תפסיק לעבוד בשבת.
  במצב הזה אין שום ערך מוסף לחברת סאן דור.
  מה קרה פתאום שמופתעים שם בהסתדרות? לפעמים אני לא מצליח להבין איפה המוח שלהם…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.