התאחדות סוכני הנסיעות מצטרפת למאבק נגד סגירת שדה דב

ההתאחדות פנתה המכתב לשר התיירות לוין ולשר כ'ץ והביעה תמיכה במאבק של התאחדות המלונות למנוע את סגירת השדה, העלולה לפגוע בתיירות לאילת עד שתימצא חלופה סבירה לנוסעים

שדה דב

התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל, פנתה לשר התיירות יריב לוין ולשר התחבורה ישראל כץ בבקשה למנוע סגירת פעילות שדה התעופה שדה דב בתל אביב. זאת, לכל הפחות, עד מציאת חלופה אמיתית שלא תפגע בציבור הנוסעים והתיירים.

ההתאחדות מדגישה במכתבה כי לסגירת שדה דב לא הוצע תחליף של ממש עבור הנוסעים לאילת, מישראל ומחו"ל וכי כל החלופות שהוצעו עד עלולות לפגוע קשות בתיירות לאילת.

עוד מציינים בהתאחדות כי  כי היתרון היחסי של שדה דב לעומת נתב"ג הוא בגישה נוחה לתיירים, הן לאילת והן לתל אביב. זאת בעוד שהחלופה המוצעת תצריך בכיוון המרכז נסיעה לנתב"ג ובכיוון הדרום נסיעה ממצפה רמון לאילת.

ההתאחדות מביעה דאגה וטוענת כי סגירת השדה תביא לפגיעה קשה בתיירות לאילת לרבות במלונות, באטרקציות לתיירות, במסעדות ועוד וציינה כי קיים החשש כי נוסע שיידרש להגיע לנתב"ג על מנת לטוס לאילת, עלול לבחור בנופש מחוץ לגבולות ישראל.

ההתאחדות מסכמת וקוראת לכל הפחות להשהות את ההחלטה לסגור את פעילות השדה עד מציאת חלופה שתשים את הצרכן ונוחותו במרכז ותהווה אלטרנטיבה אמיתית ונוחה עבורו, בבואו לנפוש באילת.

נושאים שמוזכרים בידיעה