הודו: זינוק חד בפעילות ענף התעופה ובמספר הנוסעים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
למרות קריסתה של חברת 'ג'ט איירווייס', קרקוע מטוסי ה-MAX של בואינג, העיכוב באספקת מטוסי A320neo של איירבוס והקשיים המתמשכים של חברת התעופה הלאומית, אייר אינדיה, צי המטוסים המסחריים בהודו גדל בכמעט 29% בשנה האחרונה

ענף התעופה בהודו מתפתח בקצב מואץ.

אומנם בשנה האחרונה התמוטטה חברת התעופה הגדולה ‘ג’ט איירווייס’, שהפעילה 123 מטוסים, אך עפ”י פרסום של ‘הינדוסטן טיימס’, מספר המטוסים הפעילים של 8 חברות התעופה ההודיות גדל בשנה האחרונה בכמעט 29%, מ-520 ב-2018 ל-669 מטוסים פעילים ב-2019.

חברת GoAir, שהפעילה 17 מטוסים ב-2018, הוסיפה 13 מטוסים ב-2019. SpiceJet הוסיפה לפעילותה 46 מטוסים חדשים, ‘אייר אסיה’ ההודית הוסיפה 8 מטוסים חדשים.

IndiGo, החברה הגדולה בהודו, הוסיפה 53 מטוסים חדשים, ‘Vistara’ הוסיפה 21 מטוסים, ואילו אייר אינדיה, החברה הלאומית, למרות קשייה הכלכליים, הוסיפה לפעילותה 3 מטוסים נוספים.

אייר אינדיה אקספרס, חברת הבת של אייר אינדיה, לא הוסיפה מטוסים בשנה האחרונה, ואילו ‘אליאנס אייר’, חברת בת נוספת של אייר אינדיה, הוסיפה מטוס אחד בשנה האחרונה.

עפ”י הנתונים של רשות התעופה של הודו, חברות התעופה ההודיות הטיסו בין ינואר לנובמבר 2019 יותר מ-131 מיליון נוסעים, לעומת 126 מיליון בתקופה המקבילה ב-2018.

הגידול המשמעותי במספר המטוסים ובמספר הנוסעים מרשים במיוחד נוכח הנסיבות של השנה האחרונה. קריסתה של ג’ט איירווייס בחודש אפריל 2019 השפיעה על היקף הפעילות בנמלי התעופה הגדולים בהודו. מרבית מטוסיה של החברה, 123 במספר, היו חכורים, ועם הקריסה הם הוחזרו לחברות האם, שהחכירו חלק קטן מהם לחברות הודיות אחרות, ועדיין 13 מטוסים של החברה אינם פעילים.

אם נוסיף לכך את העובדה ש-13 מטוסי מקס 737 של SpiceJet עדיין מקורקעים, ועוד 109 מטוסי A320neo של איירבוס, שהוזמנו ע”י GoAir ו-IndiGo, מסירתם מתעכבת עקב בעיות בטיחות, נבין עד כמה התעופה ההודית מצויה בשגשוג מתמשך.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה